Fortnite x Star Wars: jak wykonać zadania Rebelianckiej Przygody w trybie LEGO?

Miniatura Fortnite x Star Wars: jak wykonać zadania Rebelianckiej Przygody w trybie LEGO? Fortnite x Star Wars: jak wykonać zadania Rebelianckiej Przygody w trybie LEGO?

Na początku maja do Fortnite zawitał coroczny, wyczekiwany event Star Wars. Tym razem mocno skupił się on dosyć świeżym trybie w grze od Epic Games, czyli LEGO Fortnite.

I choć w większości innych miejsc w Fortnite zabawa Star Wars się już skończyła, w LEGO czas na wykonanie wszystkich zadań i wypełnienie karnetu macie do 23 lipca.

Postęp w karnecie LEGO zrobicie pomagając Rebelii na swoim zapisie, ale także wykonując zadania. W tym artykule przyjrzymy się co trzeba zrobić, aby je zaliczyć!


Karnet wydarzenia LEGO z ścieżką darmową i Premium

Jak zdobyć makrolornetkę

Kiedy wejdziecie do swojego świata LEGO Fortnite, wydarzy się mały live-event, w którym w powietrzu zawalczą statki powietrzne Imperium i rebeliantów. Przez to gwiezdny imperialny niszczyciel rozbije się w oddali.

Wkrótce, w Waszej wiosce pojawi się Kapitanka Bravara - kapitanka rebeliantów. Powinno się to stać po tym, jak obudzicie się z drzemki lub zmienią się dni.

Porozmawiajcie z nią, aby rekrutować się do Przymierza Rebaliantów, zarazem otrzymując Makrolotnetkę. Dzięki niej będziecie mogli zlokalizować bazy imperialne i rebelianckie. Możecie ją także wytworzyć - schemat otrzymacie, jeśli będziecie mieli plastoid w ekwipunku.

Jak zbudować Rebeliancki Warsztat

Wytworzenie warsztatu jest stosunkowo prostym zadaniem. Potrzebujecie zebrać tylko 5 sztuk drewna i 8 plastoidu. Kiedy będziecie mieli plastoid w ekwipunku, otrzymacie schemat Warsztatu.

Plastoid możecie zebrać z pokonanych Szturmowców lub z niszczenia skrzynek Imperium w ich obozach.

Jak porozmawiać z rebeliantem Wookie Rancher Grrraaalf

Aby porozmawiać z Wookiem, najpierw musicie pojawić się w swojej rebelianckiej wiosce. Wtedy porozmawiajcie z Kapitanką Rebeliantów i wejdźcie w interakcję z głównym placem wioski. Poznacie wtedy swój kolejny cel.

Będziecie musieli ulepszyć plac wioski do poziomu 4. Wymaga to sporo drewna i desek. Wtedy Wookie pojawi się niedaleko! Podejdźcie do niego i wejdźcie w interakcję, aby poznać kolejny cel i wykonać zadanie.

Jak wyposażyć miecz świetlny i wyeliminować Imperialnych

Sama walka z Imperialnymi jest dość prosta, ale aby do nich dotrzeć i móc rzeczywiście z nimi walczyć, musicie mieć kilka rzeczy.

Aby zdobyć miecz świetlny, ulepszcie swoją rebeliancką wioskę do 6. poziomu. Porozmawiajcie z Kapitanką Rebeliantów, a ona da Wam miecz świetlny i kod do otwarcia jaskini imperialnej.

Wtedy, możecie użyć makrolornetki, aby znaleźć bazę imperialną i tam się udać. Wejdźcie do jaskini i pokonajcie Imperialnych dla wspaniałych łupów i surowców.


Walka mieczem świetlnym ze Szturmowcami

Jak znaleźć Ackzata

Ackzat to kałamarnicowy szef kuchni rebeliantów. Aby go spotkać, musicie ulepszyć wioskę do 8. poziomu. A tym celu wybudujcie dużą Wieżę Strażniczą.

Będziecie również musieli poodwiedzać kilka baz imperialnych i pokonać paru imperialnych oficerów, aby Szef Ackzat pojawił się w Waszej wiosce. Jednak przed tym, ulepszcie swoją wioskę do poziomu. 8!

Następnie udajcie się w pobliże Grilla. Powinniście tam znaleźć Ackzata i móc wejść z nim w interakcję, tym samym wypełniając ostatnie zadanie karnetu Gwiezdnych Wojen 2024!

Mamy nadzieję, że wszystko udało Wam się zrobić, choć te questy zdecydowanie wymagają czasu, ale grając w najnowszym wydarzeniu z pewnością je zaliczycie!

Do zobaczenia w Fortnite!

Carly

Karolina. Gram głównie ARAMy w LoL i TFT, czasem w CS2 🎮 Solo gram najczęściej w RPG, jak Skyrim czy BG3 🌇 a także cozy gry, np. Roots of Pacha 🏡 Kocham mody, skórki i wszystko co ładne 🔮 Piszę głównie o Fortnite, LoL, TFT, Valorant i innych popularnych grach 📋