Diablo IV: więcej o Drzewku Umiejętności, Tablicy Poziomów Mistrzowskich i Przedmiotach Legendarnych

Miniatura Diablo IV: więcej o Drzewku Umiejętności, Tablicy Poziomów Mistrzowskich i Przedmiotach Legendarnych Diablo IV: więcej o Drzewku Umiejętności, Tablicy Poziomów Mistrzowskich i Przedmiotach Legendarnych

W poprzedniej nowince o Diablo IV, poznaliśmy, co Twórcy mają do powiedzenia na temat klas i wyglądu.

Tym razem dowiemy się więcej o umiejętnościach i stylu gry. W Diablo IV mamy mieć jeszcze więcej opcji personalizacji niż kiedykolwiek. Koniecznie sprawdźcie ARTYKUŁ o rozwoju bohatera w późniejszych fazach. Tutaj także znajdziecie do tego nawiązania.

Wybierz swój styl gry

Filarem projektowania klas jest motyw, aby gracze grali tak, jak chcą. Kiedy rozpoczniesz rozgrywkę, zostaje ci przedstawione Drzewko Umiejętności. Po awansie na kolejne poziomy, dostajesz dostęp do różnych skilli, wzmocnień, pasywek zwykłych i kluczowych, które uczynią Twoją postać silniejszą.

Każda kategoria ma kilka zestawów umiejętności, w których zawierają się te podobne do siebie. Na przykład, defensywne albo ofensywne, dotyczące lodu lub ognia.

Możesz skupić się na bardzo specyficznej sekcji albo dowolnie przebierać i mieszać.

Pierwszy punkt umiejętności, kiedy ją odblokowujesz da ci do niej dostęp. Po tym, możesz ładować dodatkowe punkty w tego skilla (do maks. 5), aby uczynić go jeszcze lepszym, np. zwiększyć zasięg lub dodać nowe efekty.

Możesz iść w zupełnie różne strony drzewka umiejętności, mimo tego, że postacie zaczynają dokładnie w tym samym miejscu.


Początek drzewka umiejętności

Pierwsze zdolności, do których bohater ma dostęp, zostają odblokowane na poziomie 2. Umiejętności podstawowe zwykle dają dodatkowe efekty, takie jak: zwiększona skuteczność innych umiejętności, regeneracja zasobów, większa mobilność czy zapewnienie postaci przydatnego narzędzia. Umiejętności tych można używać zawsze; nie mają one czasu odnowienia i nie zużywają zasobów.

Umiejętności główne to starsze, silniejsze rodzeństwo umiejętności podstawowych, odblokowywane na poziomie 4. Zadają znacznie większe obrażenia i zużywają pewną ilość zasobu klasowego. Często stanowią filar kombinacji ofensywnych waszej postaci. Choć po użyciu tych mocy specjalnych następuje czas odnowienia, będziecie wdzięczni za ten element waszego arsenału. Są niezwykle potężne i gwarantują niszczycielskie efekty.

Po odblokowaniu kluczowych pasywek na poziomie 32 znacząco zmieniają działanie pozostałych umiejętności, modyfikując styl gry w wybranym, spójnym kierunku.

Tablice poziomów mistrzowskich

Po odblokowaniu poziomów mistrzowskich w drzewku umiejętności na poziomie 50 bohater zyskuje dostęp do nowego systemu rozwoju, który jeszcze bardziej go wzmacnia w czasie late - game’u. Kontynuując wędrówkę do poziomu 100, postać będzie zdobywać punkty mistrzostwa. Dzięki nim można odblokowywać nowe węzły, dodatkowe tablice poziomów mistrzowskich, a także glify z Podziemi Koszmarów, które wzmacniają węzły na danej tablicy.

Kiedy, więc zdecydowałeś się już mniej więcej jaki build postaci preferujesz, tablica pozwoli ci jeszcze głębiej wejść w Twoje umiejętności i je kształcić.

Poruszając się po tablicach i wydając punkty mistrzostwa natrafisz na węzły z bardzo podstawowymi statystykami, np. dodające trochę Inteligencji czy Zręczności. Ale pojawią się także bardziej potężne węzły, z kategorii rzadkich, które dodają różne efekty i zupełnie modyfikują jakąś umiejętność. Mogą też dodawać nowe połączenia między umiejętnościami, co odblokowuje nowe sposoby grania postacią. Legendarne węzły są porównywalne do legendarnych mocy, mają więc silny wpływ na build bohatera i rozgrywkę nim.


Tablica poziomów mistrzowskich

Tablica pozwala na planowanie długiej ścieżki, decydowanie jakie węzły chcemy odblokować, co za tym idzie jakie inne tablice zaaplikujemy oraz od jakiej strony zaczniemy. Daje to możliwość bardzo kompleksowego i specyficznego budowania postaci.

Zbieranie wyposażenia

Legendarne przedmiotybardzo potężne, ale również bardzo rzadkie, a znajdziesz je podczas swojej przygody w Sanktuarium. Wzmacniają one lub zmieniają działanie umiejętności, a także dają inne przydatne premie.

Nawet jeżeli przedmiot legendarny pod względem podstawowych statystyk nie jest zbyt dobry, ale podoba ci się efekt, wciąż możesz wyciągnąć z niego moc i dodać ją do innego itema. Dzięki temu, zachowujesz jego korzyści w swoim buildzie.

Większość typów przedmiotów może zawierać premię wzmacniającą konkretne umiejętności, gdy przedmiot jest w użyciu. Premie te wzmacniają nie tylko umiejętności, które już odblokowano, ale mogą też odblokować nowe umiejętności z drzewka danej klasy. Dzięki temu możecie wypróbować niektóre skille, zanim postanowicie w nie zainwestować. Premie tego typu mogą zwiększyć rangę umiejętności powyżej 5, zapewniając solidne wzmocnienie.

Co również ważne, jeśli zostawicie przedmiot legendarny na ziemi lub zostaniecie rozłączeni z grą, zanim zdążycie go zabrać, nie martwcie się – uzyskacie do niego dostęp poprzez specjalną zakładkę w skrytce. Skrytka ma jednak ograniczoną pojemność – pamiętajcie, by od czasu do czasu usuwać jej zawartość.


Widok legendarnego przedmiotu w wyposażeniu

Jedną z atrakcji, jakiej mogą wyczekiwać gracze, jest to, iż wiele z klasycznych, rzadkich i najpotężniejszych przedmiotów z poprzednich tytułów Diablo, powróci jako przedmioty unikalne w Diablo IV, np. Siła Wiatru!

Te wyjątkowe elementy wyposażenia są dużo cenniejsze niż przedmioty legendarne, choć stosunkowo do nich podobne. Zapewnianych przez nie premii nie można przenieść z jednego przedmiotu na inny, wydobywając jego moc. Dziesiątki tych potężnych, zmieniających konfigurację przedmiotów będą dostępne od razu po premierze. Bądźcie czujni – może któryś wpadnie wam w ręce. Przedmioty unikalne można uzyskać wyłącznie w rangach świata Koszmar i Udręka.

Kraftowanie to również wielka część Diablo IV. Jest wiele sposobów na jakie możesz ulepszyć swoje wyposażenia i używać NPC do tego celu. Możesz podnieść poziom czy moc dowolnego itemu albo dodać gniazda na klejnoty.

Będzie wiele różnych metod, dzięki którym gracze będą mogli personalizować swoje doświadczenie z grą. Każdy fan będzie miał inne, tak samo z buildem jego bohatera. Ponieważ mamy tyle niejednolitych dróg tworzenia postaci, będzie wiele więcej możliwości, w porównaniu do poprzednich tytułów w serii. Twórcy naprawdę skupili się na idei tego, że możesz wyglądać jak chcesz i grać jak chcesz, realizując swoją własną fantazję.

W kolejnych tygodniach, deweloperzy zamierzają wciąż zasypywać nas informacjami, czego możemy się spodziewać po pełnej wersji Diablo IV. Dlatego bądźcie czujni, bo 6 czerwca coraz bliżej! Widzimy się w Sanktuarium!

Pamiętajcie, że w maju odbędą się kolejne TESTY SERWERÓW. Przeczytajcie też o naszych PIERWSZYCH WRAŻENIACH po becie.

Carly

Karolina. Gram głównie ARAMy w LoL i TFT, czasem w CS2 🎮 Solo gram najczęściej w RPG, jak Skyrim czy BG3 🌇 a także cozy gry, np. Roots of Pacha 🏡 Kocham mody, skórki i wszystko co ładne 🔮 Piszę głównie o Fortnite, LoL, TFT, Valorant i innych popularnych grach 📋