Niekończąca się akcja w Shadow Fight 4: Arena

Miniatura Niekończąca się akcja w Shadow Fight 4: Arena Niekończąca się akcja w Shadow Fight 4: Arena

Bramy cienia upadły i mroczna energia wślizgnęła sią do świata. Oto jak znalazłem mój nowy dom. Na początku byłem bardzo słaby. Niektórzy próbowali ze mną walczyć - stałem się silniejszy. Niektórzy próbowali mnie okiełznać - przybierałem różne nowe formy. Niektórzy próbowali na mnie eksperymentować - pogłębiłem swoją wiedzę na ich temat. W końcu odzyskałem przytomność. Teraz moja ewolucja dobiegła końca. Oto Shadow Mind, wasz nowy władca! Czy jest ktoś, kto może dorównać moim mocom? Nie sądzę, ale dam ci szansę. Niech rozpocznie się turniej cieni!

Witaj na Arenie!

Lord Shadow Mind

O grze 

Shadow Fight 4: Arena to gra walki, która jest kontynuacją serii Shadow Fight. Tytuł został opracowany przez Banzai Games, a następnie wydany przez Nekki, 3 listopada 2020 roku. Grę można zdobyć za darmo w sklepach Google Play i App Store, jednak istnieje możliwość zakupów w aplikacji, które pozwalają na szybsze aktualizacje i ulepszenia. Shadow Fight 4: Arena w odróżnieniu od wcześniejszych części koncentruje się bardziej na rozgrywce online niż na trybie fabularnym. Sama seria jest dosyć popularna i w większości zyskała pozytywny odbiór. Niektórzy określają ją nawet mianem jednej z najlepszych gier walki na urządzenia mobilne. Postanowiłyśmy więc sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest. 

Panel główny 

Rozgrywka i Tryby 

W Shadow Fight 4: Arena znajduje się wiele trybów rozgrywki, w których każdy ma swój indywidualny cel, wymagający innej innowacyjnej strategii.

Rodzaje rozgrywek

VS FRIEND

W tym trybie możemy zagrać ze znajomymi. Grę można rozpocząć na dwa sposoby:

  1. Poprzez opcje hosting, gdzie tworzymy pokój i generujemy kod, który służy do zaproszenia przyjaciela do wspólnej gry.
  2. Poprzez opcje join, gdzie dołączamy do utworzonego pokoju i wpisujemy udostępniony kod od przyjaciela. 


Opcja Hosting

AI

To jest tryb, w którym po prostu gramy z komputerem. Jest to dobry tryb do potrenowania swoich umiejętności, zwłaszcza, gdy nie mamy dostępu do internetu.  Postępująca sztuczna inteligencja uczy się naszych ruchów i jest dobrym narzędziem do nauki.  

Ranked

Ten tryb polega na walce z innymi graczami w trybie rzeczywistym. Gracze zostają dopasowani zgodnie z ich poziomem i areną dojo, czyli poziomem. Mają możliwość grania w z przeciwnikiem w pojedynkę (1v1),  bądź w grupowo (3v3). Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, gdzie proces dopasowywania graczy zajmie zbyt wiele czasu, przeciwnikiem zostanie sztuczna inteligencja. Zwycięstwa zliczają się do liczby trofeów, lecz jeśli przegramy zwycięstwa gracza zostaną odjęte. W tym trybie prędkość twojego internetu ma niezmierne znaczenie, ponieważ jeśli cały proces będzie zajmował zbyt dużo czasu twoje ruchy mogą stać się opóźnione, a gra zacznie się zacinać lub cię wyrzuci. 


Wydarzenia

Ten tryb jest testem, sprawdzającym umiejętności gracza. Polega on na rywalizowaniu z różnymi graczami z nadzwyczajnymi umiejętnościami ataku. Uczestnicy mają możliwość wybrania drużyny, która składa się z 3 osób, gdzie każda z nich posiada swój losowy, unikatowy dodatek do postaci. Ten tryb jest jedynym, który wymaga od gracza płacenia walutą za udział w walkach. Nagrody za udział w tych walkach są dosyć hojne, ale dostaniemy je tylko wtedy, gdy wygramy 5 walk. 

Stories

Reprezentuje on tryb PvE, który polega na walce MMO, gdzie gracz walczy z innymi postaciami sterowanymi przez komputer. Jest to naszym zdaniem najciekawszy tryb, w którym mamy najwięcej możliwości, ponieważ gracz może odkryć nowe miejsca, konfrontować się z niesamowicie trudnymi bossami i zdobywać świetne nagrody.

Postacie


W grze mamy do wyboru 23 bohaterów, którzy dzielą się na 3 grupy: 

LEGION 


Kate, Helga, Ironclad, Jack Bulwark, Marcus, Sarge, King of the Legion 

DYNASTIA 


Shang, Yukka, Jet, Emperor, Hong-Joo, Monkey King, Butcher, Yunlin 

HEROLDOWIE 


Ling, Azuma, Fireguard, Kibo, Lynx, Midnight, Cobra, Itu 

Każdy z bohaterów posiada unikalne zdolności oraz własny, realistyczny styl zadawania ciosów inspirowany znanymi na całym świecie sztukami walki. Która postać jest najlepsza? Tutaj nie ma jednej odpowiedzi. Prawdę mówiąc, najlepsza to ta, która najbardziej pasuje do twojej techniki gry. Chcemy Wam przedstawić 5 najczęściej występujących bohaterów: 

Shang 
Wojownik, który tylko wygląda na spokojnego. Dzięki swojej dalekosiężnej broni nie musi obawiać się nieudanego ataku z dystansu. W sytuacji, gdy zostaje osaczony, uwalnia swoją umiejętność cienia i dzięki dobrze dobranym kombinacjom jest w stanie szybko i skutecznie pokonać przeciwnika. 

Kate 
Ta wojowniczka jest szczególnie niebezpieczna. Posiada zdolność wysysania energii cienia przeciwnika i używania jej przeciw niemu. Pomimo, że nie ma największego zasięgu, to doskonale radzi sobie dzięki brutalnym kombinacjom i szybkości. 

Ironclad 
Jedna z najbardziej upartych postaci. Im więcej ataków otrzymuje, tym zacieklej walczy. Dzięki swoim zdolnościom cienia potrafi bardzo szybko skrócić dystans między sobą a przeciwnikiem. 

Fireguard 
Ten wojownik posiada bardzo przydatną umiejętność. Potrafi w nieskończoność generować energię cienia i przekształcać ją w pochłaniające wszystko płomienie. Dzięki temu może swobodnie używać tej energii oraz wszystkich ataków specjalnych, aby zdominować wrogów. 

Jack Bulwark 
Bohater, który pragnie pokonać każdego. Kiedy jego przeciwnik przybiera postać cienia, on wykorzystuje swoją umiejętność blokowania ataków i stara się zdominować wroga. Oprócz tego, Jack dzięki udanym napaściom powoduje złamania u przeciwnika. 

Dostępne postacie


Lokacje 

Shadow Fight 4: Arena to gra, która polega głównie na rozgrywaniu pojedynków, dlatego nie posiada bogatych i obszernych map. Oferuje nam natomiast piękne tła, których celem jest, jak mniemamy, zrobienie nastroju. Lokacje, w których będziemy walczyć, wybierane są losowo. Każdej z nich towarzyszy odpowiednia muzyka, która dodaje jeszcze lepszego klimatu. Oto kilka z nich: 

Heralds City 


Void Room 


Bamboo Forest 


Nagrody

Nagrody z roulette


Gra oferuje nam sporo nagród za efektowne walki. Dzięki łatwej do zdobycia walucie w dosyć krótkim czasie jesteśmy w stanie ulepszać naszych wojowników o nowe talenty czy umiejętności. Oprócz tego z każdym nowym sezonem w grze pojawiają się nowe postacie. Jeśli jednak ktoś nie ma tyle cierpliwości może zakupić przepustkę Fight Pass. Pozwala ona na szybsze zdobywanie specjalnych ulepszeń oraz aktualizacji. 

Postać Apionty

Apionty 

Shadow Fight 4: Arena jest grą, która istnieje już od dawna w naszych mobilnych sklepach z grami. Ta gra to bijatyka dla wielu graczy, w którą miałam okazję grać z Vecinarosa. 

Na początku gra bardzo mnie wciągnęła. Oprawa graficzna przykuwa oko swoimi detalami. Efekty dźwiękowe również są dopasowane, chociaż powtarzalność tych samych melodii z czasem robi się nudna. Bardzo chciałam wypróbować tę grę, ponieważ jest ona jednym z klasyków pośród gier PvP i grając w nią nie zawiodłam się, ale jednocześnie jakoś specjalnie mnie do sobie nie przekonała. Gra jest dobra. Posiada wiele trybów, map, postaci, a nawet gestów. Podczas walki nasza postać używa swoich indywidualnych mocy zaczerpniętych ze świata cieni. Jest to wyróżniająca i różnorodna opcja, która składa się na wiele kategorii. Postacie obejmują wielkiego wojownika legionu, mistrza sztuk walki i nie tylko.

Gra zawiera również opcje multiplayer, która pozwala nam walczyć z innymi graczami na arenie. Ta funkcja zdecydowanie zwiększa wrażenia i wciąga Cię w rozgrywkę zwłaszcza, gdy rywalizujesz z innymi graczami z całego świata. Wszystko to dzieje się online, co sprawia że jesteśmy uzależnieni od internetu, jeśli nie chcemy grać z komputerem. Jeżeli nasze połączenie internetowe jest słabe i proces ładowania gry zajmuje zbyt wiele czasu możemy zostać wyrzuceni z gry, bądź Pan niszczyciel zabawy i uśmiechów dzieci „Lag”, ograniczy ruchy naszej postaci. Kolejnym bolącym mnie elementem w tej pozycji są ukryte zakupy w grze. Mimo, że grę można pobrać za darmo, w środku mamy multum opcji zakupienia czegoś za prawdziwe pieniądze lub dostania czegoś w zamian za obejrzenie reklamy. Może to być fajna opcja wylosowania jakiegoś naprawdę niespotykanego itemu, ale w moim odczuciu niszczy to cały klimat gry. Bo jak masz się wczuć w postać walecznego samuraja z nieokiełznana mocą cienia, gdy klikając w coś (nawet przypadkiem) zostajesz przeniesiony do 30 sekundowej denerwującej reklamy. Ponadto gra może być czasami dość wymagająca, co może nie spodobać się niektórym graczom, którzy preferują bardziej swobodną rozgrywkę. 

Ogólnie rzecz biorąc, Shadow Fight 4: Arena jest pozycją, która zadowoli fanów serii Shadow Fight i każdego, kto lubi bijatyki dla wielu graczy. Jeśli więc lubisz ten typ gier, pobierz ją i daj się wciągnąć w rozgrywkę.

Walka


Vecinarosa 

Uważam, że Shadow Fight 4: Arena to tytuł, który może zachwycić fanów bijatyk. Po pierwsze gra jest ładna. Jeżeli można tak o niej powiedzieć. Moim zdaniem grafika jest naprawdę dobrej jakości i to właśnie ona w głównej mierze zachęciła mnie do wypróbowania tego tytułu. 

Postacie są naprawdę wysokiej jakości, mają ciekawy, oryginalny wygląd. Walki rozgrywane są na przyjemnych dla oka tłach, przedstawiających przeróżne lokacje - od bambusowego lasu, po mroczne ruiny. Bardzo fajną rzeczą jest również to, że w pojedynkach towarzyszy nam muzyka jednak zauważyłam, że i tak często zagłuszana jest przez odgłosy występujące przy zdawaniu ciosów. Pozytywną stroną tej gry jest również sterowanie. Na początku mamy możliwość przejścia samouczka, który bardzo jasno pokazuje nam, w jaki sposób zadaje się określone ciosy. Dzięki temu już podczas pierwszej walki sekwencje nie stanowią większych problemów. Atrakcyjna w tej grze może być również możliwość ulepszania postaci lub zamiana na takie, których umiejętności nam bardziej odpowiadają. Jednak tutaj pojawiły się minusy. Niestety, ale często zdarza się tak, że aby odblokować jakąś opcję, trzeba najpierw obejrzeć reklamę lub – co gorsza – zapłacić. Jest to dosyć uciążliwe zwłaszcza dla osób, które dopiero zapoznają się z tytułem i nie są jeszcze do końca przekonane, czy chcą zainwestować w nią swoje pieniądze. Uważam, że taka opcja płatności za więcej ulepszeń jest ok, lecz nie w takiej ilości. 

Podsumowując, Shadow Fight 4: Arena to ciekawa propozycja dla wszystkich fanów gier walki. Ma bardzo ładną oprawę graficzną, umożliwia łatwe sterowanie oraz daje możliwość ulepszania postaci, przez co staje się coraz ciekawsza. Oprócz tego nadal jest wzbogacana o różne aktualizacje, które dodają jej dużo nowości. Gra potrafi dostarczyć sporo funu podczas rywalizacji z innymi graczami, a zwłaszcza ze znajomymi. 

Podsumowanie

Zalety

  • Możliwość gry online
  • Dopracowana grafika i animacje 
  • Różnorodność postaci i aren
  • Wciągająca rozgrywka 

Wady

  • Denerwujące reklamy
  • Powtarzalna muzyka 
  • Płatne ulepszenia 
  • Brak polskiego tłumaczenia 

6.5 Średnia