Fortnite: Rozdział 4 Sezon 5 - podróż w przeszłość! | Data premiery | Kiedy nowy sezon?

Miniatura Fortnite: Rozdział 4 Sezon 5 - podróż w przeszłość! | Data premiery | Kiedy nowy sezon? Fortnite: Rozdział 4 Sezon 5 - podróż w przeszłość! | Data premiery | Kiedy nowy sezon?

Coraz szybciej zbliżamy się do kolejnego sezonu historii Fortnite… No właśnie? Kiedy nadejdzie Sezon 5 Rozdziału 4? Sezon 4 powinien skończyć się 3 listopada, a więc właśnie wtedy zacznie się również Sezon 5. Oczywiście, po krótkiej przerwie technicznej.

Aktualizacja 03.11.2023

I tak się właśnie stało! Sezon 5 Rozdziału 4 miał premierę dzisiaj, t.j. 03.11.2023.

Pamiętajcie, że wtedy zmieni się Karnet Bojowy, więc dokończcie ten który macie!

Poniżej dowiecie się o głównych elementach, których możecie spodziewać się w Sezonie 5!

Podróż w czasie

Choć oficjalne profile Fortnite jeszcze wiele nie zdradzają, Twitterowi leakerzy pracują jak mróweczki.

Okazuje się, że gracze zadarli z czasoprzestrzenią, która nieco się poplącze i w Rozdziale 4 Sezonie 5 trafimy do… Rozdziału 1!

Jak to się stało? Nie mamy jeszcze pewności, ale wygląda na to, że to sprawka Kado Thorne’a, którego możemy spotkać w obecnie trwającym wydarzeniu Hallowenowym. Jego maszyna do podróży w czasie, na ekranie ładowania, pokazuje datę 12 lipca 2018.


Sławny ekran ładowania z Kado Thornem i datą

Wtedy rozpoczął się Sezon 5 Rozdziału 1.

Jako NPC na wyspie pojawiła się także Shimmerdusk (Zmierzchniczka, dowiedzcie się, jak zdobyć jej skina TUTAJ), w której opisie znajdziemy, że jest ona łowczynią potworów, ścigającą Kado w przestrzeni i czasie aż na tą wyspę. Możliwe, że ten motyw będzie częścią zakończenia trwającego wydarzenia Koszmarów Czar.

Już teraz wokół wehikułu czasu na Frenzy Fields zebrane są rekwizyty przywołujące na myśl Rozdział 1.

To nie wszystko. Niektórzy Twórcy Kontentu otrzymali PR’owe paczki, w których znaleźli wiadomość:

Dziękujemy, że wspierasz nas od początku i za bycie częścią oryginalnego Fortnite. Teraz masz szansę, aby zacząć od początku. Jest tylko jedno pytanie: to gdzie spadamy?

Jednym z przedmiotów w paczce była winylowa płyta z nadrukowaną mapą z Sezonu 5 Rozdziału 1.

A dodatkowo, znajdowały się tam przypinki zawierające ikony i emblematy z pierwszych pięciu sezonów Fortnite!

Dynamiczna mapa

Tak! Zapowiada się na to, że mapa z Rozdziału 1 również powróci! Gracze prosili o to od długiego czasu, aby móc powrócić do korzeni, a motyw zmiany czasu tylko to potwierdził.

Jeśli, jednak nie jesteście jej fanami, nie martwcie się. Mapa ma się szybko zmieniać, prawdopodobnie przechodząc przez wszystkie jej stany na przestrzeni trwania Fortnite.

Wygląda na to, że Sezon 5 będzie zmieniał kontent bardzo szybko i może być jednym z najbardziej chaotycznych do tej pory!

Najkrótszy sezon?

Wygląda, jednak na to, że wraz z szybkim posuwaniem się akcji, przyjdzie szybsze jego zakończenie.

Sezon 5 Rozdziału 4 ma zacząć się 3 listopada 2023, ale skończyć gdzieś w grudniu 2023.

Najczęściej Sezony w Fortnite trwają około 70 do 100 dni. Przykładowo obecny Sezon będzie trwał 71 dni. Dotychczas najkrótszym sezonem był ten zupełnie pierwszy, który trwał 50 dni.

Co myślicie o tych informacjach? Oczywiście nic nie jest jeszcze potwierdzone, ale może tylko tego potrzebujemy? Bo o Sezonie 5 Rozdziału 4 wiemy już naprawdę wiele!

Do zobaczenia w autobusie!

Carly

Karolina. Gram głównie ARAMy w LoL i TFT, czasem w CS2 🎮 Solo gram najczęściej w RPG, jak Skyrim czy BG3 🌇 a także cozy gry, np. Roots of Pacha 🏡 Kocham mody, skórki i wszystko co ładne 🔮 Piszę głównie o Fortnite, LoL, TFT, Valorant i innych popularnych grach 📋