Siła jest z nimi: Najlepsze gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen

Miniatura Siła jest z nimi: Najlepsze gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen Siła jest z nimi: Najlepsze gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen

Gwiezdne Wojny to nie tylko kultowa seria filmów, ale także ogromne uniwersum, które przyciąga miliony fanów na całym świecie. Oprócz książek i komiksów, Gwiezdne Wojny doczekały się również licznych gier komputerowych. W tym artykule przedstawiamy 10 najciekawszych gier, które każdy fan powinien znać i spróbować.

Star Wars: Knights of the Old Republic (2003)

Najlepiej oceniana gra w historii z uniwersum Star wars

Knights of the Old Republic, zwana również KOTOR, to jedna z najbardziej cenionych gier osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen. RPG opracowany przez BioWare zabiera gracza na podróż przez starożytną galaktykę, setki lat przed wydarzeniami z filmów. Niezwykła fabuła, rozbudowany system rozwoju postaci oraz świetne dialogi sprawiają, że gra wciąż cieszy się ogromną popularnością.

Star Wars Jedi: Fallen Order (2019)

EA pokazuje, że nadal potrafi opowiadać wciągające historie

Jedi: Fallen Order to przygodowa gra akcji stworzona przez Respawn Entertainment. Gracz wciela się w postać młodego padawana, Cala Kestisa, który musi odbudować zakon Jedi, jednocześnie unikając upadłych Jedi oraz Imperium. Tytuł oferuje emocjonującą fabułę, efektowne walki z mieczami świetlnymi oraz rozbudowany system parkouru.

Star Wars: Battlefront II (2017)

Battlefield w uniwersum SW? Czemu nie

Battlefront II to strzelanka pierwszoosobowa opracowana przez EA DICE. Gra oferuje imponujące bitwy na skalę galaktyczną, zarówno na lądzie, jak i w kosmosie. Produkcja zawiera również tryb fabularny, który opowiada historię elitarnej żołnierki Imperium, Iden Versio. Wsparcie dla trybu wieloosobowego pozwala na wspólną zabawę z przyjaciółmi.

Star Wars: The Old Republic (2011)

WoW w uniwersum Star Wars też się znajdzie

The Old Republic to MMORPG opracowane przez BioWare, będące duchowym następcą serii KOTOR. Gra pozwala na wybór jednej z ośmiu klas postaci i eksplorację olbrzymiego świata Gwiezdnych Wojen. Każda z klas posiada unikalną fabułę, a użytkownicy mogą także angażować się w liczne misje poboczne, współpracować z innymi graczami oraz brać udział w potyczkach PvP.

Star Wars: TIE Fighter (1994)

Czas na trochę klasyki

TIE Fighter to klasyczna gra symulacyjna, w której gracz wciela się w pilota myśliwca TIE. Produkcja oferuje emocjonujące misje, zarówno w walce przeciw rebeliantom, jak i w potyczkach międzygwiezdnych. Oprócz głównych misji, TIE Fighter pozwala również na rozwijanie umiejętności pilota oraz odblokowywanie nowych statków i uzbrojenia. Choć gra ma już swoje lata, wciąż cieszy się uznaniem wielu fanów Gwiezdnych Wojen.

Star Wars: Empire at War (2006)

Możesz poczuć się niczym Wielki Admirał Thrawn

Empire at War to strategia czasu rzeczywistego, która pozwala graczom przejąć kontrolę nad frakcją Imperium lub Rebelii. Gra oferuje szerokie spektrum jednostek, planet do zdobycia oraz rozbudowany system dyplomacji i ekonomii. Użytkownicy mają możliwość zarządzania swoimi siłami zarówno na skalę galaktyczną, jak i w trakcie bezpośrednich starć na planetach.

Star Wars: The Force Unleashed (2008)

Jak to jest być uczniem Vadera? Dobrze czy niedobrze?

The Force Unleashed to przygodowa gra akcji, w której gracz wciela się w postać Starkillera, ucznia Dartha Vadera. Tytuł pozwala na eksplorację mrocznej strony Mocy, oferując rozbudowany system mocnych zdolności, takich jak telekineza, błyskawice czy pioruny. W trakcie rozgrywki Starkiller zmaga się z wrogami Imperium oraz Rebelią, odkrywając prawdziwą tożsamość i przyczyny swojego istnienia. The Force Unleashed łączy w sobie dynamiczną akcję z wciągającą fabułą, która pozwala na głębsze zrozumienie uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Star Wars: Galactic Battlegrounds (2001)

Kolejna ciekawa strategia w uniwersum SW

Galactic Battlegrounds to strategia czasu rzeczywistego oparta na silniku gry Age of Empires II. Produkcja pozwala wybrać jedną z sześciu frakcji Gwiezdnych Wojen i stawić czoła przeciwnikom na różnych planetach. Gra oferuje rozbudowany system technologii, jednostek oraz budowli, dzięki czemu każda rozgrywka może przebiegać inaczej.

Star Wars: Republic Commando (2005)

Kto z nas nie chciał wcielić się w komandosa klonów po obejrzeniu Clone Wars?

Republic Commando to taktyczna strzelanka pierwszoosobowa, w której gracz wciela się w rolę lidera elitarnej jednostki komandosów Republiki. Gra oferuje zróżnicowane misje, a współpraca z członkami drużyny jest kluczem do sukcesu. Oprócz dynamicznej akcji, Republic Commando posiada także porywającą fabułę, która przybliża kulisy Klonów Wojen.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga (2022)

Możemy się wcielić w postać z każdego z 9 filmów sagi!

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga to pełna humoru i zabawy gra przygodowa, która przenosi użytkowników przez wszystkie dziewięć filmów sagi Gwiezdnych Wojen w charakterystycznym stylu LEGO. Produkcja oferuje możliwość przejęcia kontroli nad ponad 300 postaciami, zarówno bohaterami, jak i złoczyńcami, każdym z nich towarzyszą unikalne zdolności i umiejętności. The Skywalker Saga wprowadza otwarty świat z wieloma planetami do eksploracji, gdzie gracze mogą swobodnie wykonywać misje główne oraz poboczne. TUTAJ znajdziecie naszą recenzję.

littlebigreality (Zdzieslaw)

Zagram we wszystko co ruszy na moim złomie ! Począwszy od gier typu League of Legends / Teamfight Tactics / Dead by Daylight/ Lost Ark oraz innych co-op, a kończąc na serii Dark Souls :). Będę pisać zazwyczaj artykuły „TECH”, ale postaram się zarzucić czasem ciekawostki z gier na games ;).