ASKA: budowanie osady w klimacie Wikingów | Wczesny dostęp już w czerwcu!

Miniatura ASKA: budowanie osady w klimacie Wikingów | Wczesny dostęp już w czerwcu! ASKA: budowanie osady w klimacie Wikingów | Wczesny dostęp już w czerwcu!

W kwietniu deweloperzy ze studia Sand Sailor po raz pierwszy ujawnili datę wydania wczesnego dostępu do gry ASKA oraz dogłębnego traileru. I właśnie przed chwilą został on wydany! Jeśli chodzi o early access będziemy mogli w niego zagrać już 20 czerwca 2024!

Przyjrzyjmy się zatem lepiej ten nadchodzącej grze, która pozwoli nam poprowadzić Wikingów na wyżyny!

O ASCE

Waszym celem będzie stworzenie samowystarczalnego wikińskiego plemienia, w którym członkowie będą pracować, wytwarzać, polować i walczyć. Waszą wioskę zamieszkają inteligentni NPC, którymi będziecie musieli zarządzać w bojach i życiu codziennym.

Realistyczna osada wikingów

Możesz postawić domy, warsztaty, umocnienia, ołtarze i nie tylko. Zależy od ciebie zarówno wygląd, jak i ekonomia osady.

Świat generuje się proceduralnie, a więc zawsze znajdziecie w nim coś nowego. Pogoda jest dynamiczna, a więc będziecie musieli często dopasować do niej swoje życie!

Wioska tętniąca życiem

Waszą wioskę zamieszkają członkowie plemienia, z którymi będziecie pracować, walczyć i budować. Zobaczycie każdy etap cyklu produkcyjnego dla potrzebnych elementów. Mieszkańcy muszą jednak mieć zapewnione podstawowe potrzeby. Każdy z nich ma swój plan dnia, potrzebuje także jedzenia, picia, odpoczynku i towarzystwa. Inaczej mogą opuścić Waszą wioskę.


Mieszkańcy z różnymi rolami

System mieszkańców

Osadników można szkolić, przypisując ich bardziej do walki lub konkretnego zawodu. Kowale wytworzą konieczną broń i przydadzą się w każdej wiosce, a myśliwi wyruszą w dzicz, aby zebrać pożywienie dla pobratymców.

Walka i zimy

Oczywiście, na przewodników plemienia czekają też większe wyzwania. Lepiej przygotujcie się na wojnę! W mistycznej krainie czyha na Was wiele tajemniczych stworzeń, które budzą się zwłaszcza w zimę. Będziecie, więc musieli sobie radzić z najtrudniejszą porą roku, jak i niespodziewanymi atakami…


Pewne askańskie niebezpieczeństwa

Multiplayer

Wikingiem możecie zostać samemu lub wraz z nawet 3 znajomymi w jednej rozgrywce poprzez sieciową kooperację. Nie wiemy jeszcze, ile gra będzie kosztować.

Inne szczegóły

ASKA będzie dostępna jedynie na PC poprzez Steam. Język polski jest obsługiwany w pełni (interfejs i napisy).

Co sądzicie o ASCE? Muszę przyznać, że bardzo urzeka mnie grafika i system dbania o mieszkańców! Chcielibyście ją wypróbować ze znajomymi?

Do zobaczenia!

Carly

Karolina. Gram głównie ARAMy w LoL i TFT, czasem w CS2 🎮 Solo gram najczęściej w RPG, jak Skyrim czy BG3 🌇 a także cozy gry, np. Roots of Pacha 🏡 Kocham mody, skórki i wszystko co ładne 🔮 Piszę głównie o Fortnite, LoL, TFT, Valorant i innych popularnych grach 📋