Clusterduck, czyli jak złamać kod genetyczny zmutowanych kaczek

Miniatura Clusterduck, czyli jak złamać kod genetyczny zmutowanych kaczek Clusterduck, czyli jak złamać kod genetyczny zmutowanych kaczek

Clusterduck to jedna z ciekawszych gier, która wciągnie każdego miłośnika gier mobilnych. Gra pochodzi ze studia PikPok i została wydana zarówno na Androida jak i na iOS. 

Akcja gry

Ta gra polega na utworzeniu jak największej ilości nowych, nietypowych kaczek. Wykluwają się one z jaj rozmieszczonych w gniazdach w najbliższym otoczeniu. Na początku gra oferuje nam kilka standardowych kaczek, które są w pakiecie startowym. Rola gracza polega na tym, aby mutować te kaczki wedle własnego uznania tak, aby uzyskać swój unikatowy gatunek. Tutaj im więcej kaczek się wykluwa, tym więcej dziwnych rzeczy się dzieje. 

Selekcja kaczek 

Ograniczona ilość miejsc na planszy

Na jednej planszy gracze mogą umieścić ograniczoną ilość kaczek. Jeżeli na planszy będzie ich zbyt dużo można je wrzucić do tajemniczej, czarnej dziury. Umożliwi to kaczkom rozmnażanie się i mieszanie się nowych genów. 

Mini boss

W pewnym momencie gry z czarnej dziury wyskakuje dziwny kaczko podobny stwór, którego gracze muszą pokonać. W nagrodzie dostają rzadko spotykane jajko, które pozwala na tworzenie nowych genetycznie zmutowanych kaczek. 

Mini Boss

Drugie dno

Clusterduck jest grą, która potrafi nas zaskoczyć. Okazuje się, że czarna dziura posiada drugie dno w otchłani. Gdy wrzucimy do niej dziesięć kaczek, przed graczami odblokowuje się nowy etap gry, w którym gracz wraz ze swoją armią kaczek z otchłani idzie na wyprawę w celu zdobycia nowych genów.

Tryb multiplayer 

Tryb multiplayer w tej grze polega na bitwie z innymi graczami. Wrzucając zmutowane kaczki do czarnej dziury zbieramy armie swoich żołnierzy. Następnie wybieramy się na bitwę i podbój kaczek z nowymi genami. Każda z nich jest oceniana pod względem trzech kategorii. Próbując przewidzieć ruch przeciwnika wybieramy odpowiednia kaczkę na ring. Bitwa podzielona jest na dziewięć rund. Gdy gracz ją wygra, w nagrodę może wybrać jedna kaczkę z armii przeciwnika oraz dostaje wyjątkowe jajko, które wykluwa się obok czarnej dziury. 

Zdobycie legendarnej kaczki

Kaczy bohaterowie

W Clusterduck znajduję się mnóstwo gatunków kaczek, dlatego podzielone są one na zestawy. Każdy z nich zawiera dziewięć różnych kaczek. Poniżej znajdują się wszystkie kategorie.

 • Ducky Ducks
 • Neighborhood
 • Wrong Species
 • Myths & Legends
 • Duck Dimension
 • Horrors
 • Dark Wings
 • Professionals
 • Duck Ages
 • Pirates vs Ninjas
 • Wholesome

Clusterduck to dziwaczna i specyficzna gra, która oferuje wiele godzin dobrej zabawy i emocjonującej przygody. Gracze, którzy lubią ten typ rozgrywki na pewno będą zadowoleni. To świetna propozycja dla graczy, którzy lubią grać w dziwne i nieszablonowe gry.