Przytulne gry w które musisz zagrać!

Miniatura Przytulne gry w które musisz zagrać! Przytulne gry w które musisz zagrać!

Gry z kategorii cozy robią się coraz bardziej popularne, coraz więcej osób woli spędzić czas relaksując się przed komputerem, odstresować się. Dużo osób szuka również gier, by móc spędzić czas ze znajomymi, a co za tym idzie, znacznie wzrosła liczba przytulnych pozycji multiplayer. Poniżej znajdziecie gry, które każdy miłośnik odpoczynku cyfrowego powinien znać.

Fea Farm

Platforma: PC, Nintendo Switch | Liczba graczy: 1-4

Fae farm to gra typu farming sim, w bardzo uroczym, prostym stylu. Charakteryzuje się dużą ilości magii - zaklęcia, potwory, magiczne zwierzęta, a to tylko początek! Można personalizować naszą postać oraz domek, a dekorowanie naszej farmy przyczynia się również do niektórych questów oraz odblokowania nowych rzeczy w sklepach. Możliwe jest granie ze znajomymi na wspólnym polu, możemy połączyć się z maksymalnie 3 znajomymi równocześnie, online lub lokalnie przez Wi-Fi. Jedynie cena gry nie jest za niska, kosztuje ona bowiem 167 zł, a edycja delux 250 zł - polecam więc polować na promocje.

Palia

Platforma: PC | Liczba graczy: n/a

Palia to drugi na liście farming sim, jest to gra z elementami MMO. Dzielimy świat z innymi graczami, ale oprócz wymieniania się przedmiotami i odwiedzaniem innych działek, nie mamy za bardzo co robić z innymi graczami. Gra ta jednak ma dużo questów, bogate opcje dekorowania oraz możliwość romansowania z NPC. Kolejną zaletą gry jest free-to-play, więc jeśli nie chcemy kupować dodatkowych kosmetyków to nie musimy wydawać na nią żadnych pieniędzy. Palia nie wyszła jeszcze z bety, trzeba więc pamiętać, że jeszcze dosyć dużo funkcji brakuje, oraz że cały czas się rozwija.

Stardew Valley

Platforma: PC, Switch, Android, iOS, Xbox | Liczba graczy: 1-4

Myślę, że tej gry nie trzeba już przedstawiać. Klasyk farming sim odpowiada w dużej mierze za wskrzeszenie zainsteresowania tym gatunkiem w ostatnich latach. Jest to przytulna gra, w której zajmujemy się swoją farmą, poznajemy różnorodne postacie oraz (o dziwo) walczymy z potworami. Pozycja ta ma bardzo aktywną społeczność moderów, więc nawet jeśli znudzi nam się granie, możemy urozmaicić rozgrywke wieloma modami. Farmę możemy dzielić z trzema innymi graczami, nadaje się więc idealnie dla grupki znajomych.

PowerWash Simulator

Platforma: PC, PS4, PS5, Switch, Android, iOS, Xbox | Liczba graczy: 1-6

Nie samymi symulatorami farmy można żyć, zatem czwarta pozycja na liście to symulator mycia pod ciśnieniem! Niezwykle satysfakcjonująca gra, bez muzyki, voice actingu, ani dużej fabuły. Pozwala na pełen relaks, czyszcząc domy i podwórka z niesamowicie brudnej okolicy. Do rozgrywki dołączyć może 5 innych graczy, a gra jest obecnie dostępna na Xbox Game Pass, nie ma więc co zwlekać!

Spiritfarer

Platforma: PC, PS4, PS5, Switch, Android, iOS, Xbox | Liczba graczy: 1-2

Spritfarer to gra o... umieraniu. Tak, dobrze czytacie! Mimo tego faktu, jest bardzo spokojną, przytulną grą, w której spełniamy życzenia umarłych. Na pokładzie statku budujemy nowe pokoje, personalizowane dla gości, ogródek by sprostać oczekiwaniom kulinarnym oraz inne udogodnienia dla naszych gości. Gra jest w większości fabularna. Zagrać możemy samemu jako młoda dziewczyna lub ze znajomym, który wcieli się w jej kota. Pozycja ta jest przeurocza, relaksują, chwytająca za serce, a czasami nawet wyciskająca łzy.