E3 2023 odwołane

Miniatura E3 2023 odwołane E3 2023 odwołane

E3 było kiedyś najważniejszym wydarzeniem roku dla fanów gier wideo, z firmami takimi jak Microsoft, Nintendo czy Sony pośród wielu innych, którzy spotykali się razem, aby ogłaszać największe premiery roku. Na evencie pojawili się np. Elon Musk, Steven Spielberg czy Tony Hawk.

Po wielu latach swojej świetności, wydarzenie zostało oczywiście skutecznie przerwane przez wybuch pandemii COVID - 19 i wstrzymało się, do czasu aż w czerwcu 2022 ogłosili powrót w 2023 roku. Do tego jednak nie dojdzie.

Producenci show jako powód podają “brak wystarczającego zainteresowania, który jest konieczny do pokazania skali, siły i wpływów naszego przemysłu”.

Nie ma co się dziwić. Największe firmy przyzwyczaiły się organizować już swoje własne eventy w postaci livestreamów, pokazując swoje nowości przez cały rok, aniżeli czekając na jedną imprezę targową. Może to wynikać też ze spowolnienia produkcji gier i tego, że firmy nie mają co roku przełomowej premiery do ogłoszenia.

Gwoździem do trumny okazała się rezygnacja Sony, Nintendo oraz Ubisoft z uczestnictwa w wydarzeniu.

30 marca 2023, organizatorzy eventu Reedpop i Entertainment Software Organisation, ogłosili jego oficjalne odwołanie. W mailu do członków nie wspominają o ponownej próbie przedsięwzięcia wydarzenia.

To była trudna decyzja przez cały wysiłek, który my i nasi partnerzy, włożyliśmy, aby ten event się udał, ale musimy zrobić to, co dobre dla przemysłu i co dobre dla E3. Doceniamy i rozumiemy, że zainteresowane firmy nie miałyby grywalnych demo gotowych, i że inne wyzwania sprawiały, że wystawienie się na E3 było przeszkodą, której nie mogli przeskoczyć. Dla tych, którzy zaangażowali się w E3 2023, przepraszamy, że nie możecie wystawić się na pokazie, na który zasługujecie, i jakiego oczekiwaliście od Reedpop.

Konferencja prasowa podaje jednak informacje, jakoby Reedpop i ESA mieli kontynuować pracę nad przyszłymi eventami E3.

Wydarzenie miało odbywać się od 13 do 16 czerwca w Los Angeles Convention Center.

Peter Moore ogłaszający wyjście GTA IV również na Xboxa na E3 w 2006 roku.

Źródła: ign.com, news.sky.com.

Carly

Karolina. Gram głównie ARAMy w LoL i TFT, czasem w CS2 🎮 Solo gram najczęściej w RPG, jak Skyrim czy BG3 🌇 a także cozy gry, np. Roots of Pacha 🏡 Kocham mody, skórki i wszystko co ładne 🔮 Piszę głównie o Fortnite, LoL, TFT, Valorant i innych popularnych grach 📋