Wargroove 2 zapowiedziany

Miniatura Wargroove 2 zapowiedziany Wargroove 2 zapowiedziany

Chucklefish potwierdziło kontynuację taktycznej strategii Wargroove. Gra zadebiutowała w 2019 roku i została bardzo dobrze przyjęta przez wielu graczy.

Akcja Wargroove 2 będzie toczyć się trzy lata po wydarzeniach z pierwszej gry. Ambitna obca frakcja odkrywa zakazane technologie, które mogą mieć katastrofalne skutki dla krainy i jej mieszkańców. W grze nie zabraknie nowości. Będą to m.in. nowa lokacja — Saffron Isles, nowy tryb roguelike dla jednego gracza o nazwie Conquest, a także nowi dowódcy. Jedną z nich będzie piratka Nadia. Deweloperzy zapewnią również zupełnie nowy system Groove, dzięki któremu każdy z bohaterów otrzyma unikalne umiejętności, za których pomocą będzie mógł odwrócić losy każdej bitwy. W grze pojawi się także tryb Podbój, który zapewni szybkie pojedynki.

Spodziewać możemy się również powrotu niektórych elementów znanych z oryginału. Zaliczają się do nich: tryby kooperacji dla czterech graczy i tryby Versus z obsługą lokalną i online, edytor m.in. map, przerywników filmowy, kampanii, scenariuszy i oczywiście turowe bitwy na lądzie, na morzu i w powietrzu.

Aktualnie nie znamy jeszcze daty premiery Wargroove 2. Wiadomo natomiast, że produkcja zmierza na PC i konsole Nintendo Switch.

W sieci dostępny jest już pierwszy zwiastun.