5 gier dla fanów podwodnego świata

Miniatura 5 gier dla fanów podwodnego świata 5 gier dla fanów podwodnego świata

Głębiny mórz i oceanów to jedne z najbardziej tajemniczych i fascynujących miejsc na świecie. Pozwalają nam poznać piękno i siłę natury. Imponujące wodne jaskinie, długowieczne rafy koralowe, niezwykłe morskie stworzenia oraz ciekawe gatunki roślin to tylko ułamek podwodnego świata, który znamy. Wciąż nie do końca wiemy, ile jeszcze w sobie skrywa i czym może nas zaskoczyć. Nic więc dziwnego, że jest on również inspiracją dla twórców gier komputerowych. W tym artykule przedstawimy Wam zatem 5 tytułów, które z pewnością przypadną do gustu fanom podwodnego świata.

1. Barotrauma

Pierwszą grą, którą warto wymienić, jest Barotrauma. Produkcja FakeFish i Undertow Games swoją oficjalną premierę miała niedawno, bo 13 marca 2023, ale mimo to zdobyła już sporą liczbę bardzo pozytywnych opinii. Barotrauma to symulator okrętu podwodnego 2D z elementami survival horroru oraz RPG. Tytuł pozwala na rozgrywkę w pojedynkę lub w maksymalnie 16-osobowej kooperacji. Gracze kontrolują załogę okrętu podwodnego przemierzającego głębiny oceanu na Europie – księżycu Jowisza. Tam czeka ich prawdziwa walka o przetrwanie w tajemniczym, pełnym różnych stworzeń świecie. Barotrauma dostępna jest wyłącznie na PC.

2. Subnautica

Następnym tytułem na naszej liście jest Subnautica. Gra z 2018 roku wyprodukowana została przez studio Unknown Worlds. Jest to przygodowa gra akcji osadzona na obcej, oceanicznej planecie, kładąca nacisk na elementy survivalowe oraz eksplorację podwodnych lokacji. Gracz wciela się w rolę ocalałego z katastrofy kosmicznej, który musi przeżyć na obcej planecie zdominowanej przez wodę i znaleźć sposób na powrót do domu, po drodze odkrywając skrywane tajemnice. Subnautica dostępna jest na PC, PS4, Xbox One oraz Switchu.

3. We Need To Go Deeper

Trzecią ciekawą grą jest We Need To Go Deeper. Produkcja Deli Interactive LLC zadebiutowała na rynku w 2019 roku. Jest to gra z gatunku roguelike, która oferuje zarówno tryb jednoosobowy, jak i wieloosobowy. Gracze wcielają się w rolę członków załogi podwodnego statku, a ich zadaniem jest eksploracja tajemniczych jaskiń i odkrywanie ich sekretów oraz stawianie czoła nie tylko niezwykłym stworzeniom, ale także różnym pułapkom i trudnościom, które czyhają na każdym kroku. We Need To Go Deeper dostępne jest wyłącznie na PC.

4. Depth

Kolejną grą, która powinna przypaść do gustu fanom podwodnych klimatów, jest Depth. Gra jest nieco starsza od wyżej wymienionych, ponieważ zadebiutowała w 2014 roku. Tytuł to pierwszy projekt studia Digital Confectioners. Depth gra akcji skupiająca się na rozgrywce wieloosobowej, w której walczą ze sobą drużyny złożone z płetwonurków – którzy schodzą pod wodę, by szukać skarbów, najczęściej ukrytych we wnętrzach zatopionych statków – oraz polujących na nich rekinów. Fakt, iż zabawa toczy się pod wodą, gwarantuje unikalne doznania. Ruchy nurków podlegają takim samym zasadom jak w rzeczywistości, a rekiny zostały wyposażone w możliwość wykrywania drgań wody, ułatwiających im zlokalizowanie poruszających się ofiar, jednak jest to równoważone przez bardzo słaby wzrok tych zwierząt. Gra Depth dostępna jest wyłącznie na PC.

5. Abzû

Ostatnim tytułem, który zasługuje na uwagę, jest Abzû. Gra jest debiutanckim dziełem niezależnego studia Giant Squids założonego przez Matta Navę, odpowiedzialnego za popularne Journey – recenzję tego tytułu możecie również przeczytać na naszym portalu. Produkcja z 2016 roku oferuje piękną podwodną przygodę. Gracz wciela się w nurka, który odkrywa różnorodne lokacje, od kolorowych raf koralowych po tajemnicze jaskinie i rozległe otwarte przestrzenie oraz poznaje historię zaginionej cywilizacji. Abzû oferuje niezapomniane wrażenia i emocje, które pozwalają nam na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zanurzyć się w spokojnej, pięknej atmosferze podwodnego świata. Gra dostępna jest PC, PS4, Xbox One oraz Switchu.

Jeśli zatem jesteś fanem podwodnego świata te 5 gier to tytuły, które powinieneś poznać. Każdy z nich oferuje unikalne doświadczenia i wspaniałe wrażenia przepełnione klimatem głębin mórz i oceanów. Niezależnie od tego, czy preferujesz spokojne przygody, czy dynamiczne wyzwania, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. A więc weź głęboki wdech i zanurz się fascynujący podwodny świat.