Lost Ark: wrześniowa aktualizacja z serwerami Jump-Start, Battle Royale i Arktoberfest

Miniatura Lost Ark: wrześniowa aktualizacja z serwerami Jump-Start, Battle Royale i Arktoberfest Lost Ark: wrześniowa aktualizacja z serwerami Jump-Start, Battle Royale i Arktoberfest

Lost Ark to darmowa (oczywiście z mikro płatnościami) fabularna gra akcji MMO, wydana na rynek Europy, Ameryki Północnej i Południowej przez Amazon Games w 2022 roku.

Choć tytuł zapowiadał się obiecująco, premiera przyniosła wiele problemów - trudne robienie postępów, boty i problemy ze stabilnością. Twórcy starają cały czas to nadrobić i wrześniowy update jest tym, który ma uprzyjemnić rozgrywkę nowym, jak i powracającym graczom.

Sprawdźcie jak, czytając dalej!

Servery Jump-Start

Gracze na serwerach Jump-Start otrzymają materiały, które pomogą im w szybszym postępie zarówno w górę, jak i wszerz - honing materials, pakiet kart i więcej.

Dostaną oni również przepustkę South Vern, która umożliwi im przeskoczenie do poziomu wyposażenia 1415.

Taki server będzie dostępny w każdym z regionów. Dla Europy Centralnej jest to Kayangel.

Serwery Jump-Start będą odizolowane od pozostałych, z niezależnym matchmakingiem do PvE, wyszukiwarką grupy, rynkiem i domem aukcyjnym.

Matchmaking PvP i rangi będą dzielone z całym regionem.

To pozwoli restartującym graczom na niezależne doświadczenie, na które nie wpływają istniejąc serwery/regiony.

W sklepie na tych serwerach będzie specjalna przeceniona oferta na pakiety materiałów, a także na unikalne kosmetyczne akcesoria, ekskluzywne dla Jump-Start.


Dodatki ze sklepu Jump-Start.

Specjalne wydarzenia

Serwery Jump-Start będą oferowały mieszankę specjalnych wydarzeń pomagających graczom na szybkie progresowanie i przejście do późniejszej części gry. Poza eventami wymienionymi poniżej, serwery te będą miały też unikalne czasy wzmocnień i bonusy do logowania.

Story Express

Wydarzenie Story Express ma pozwolić graczom Jump-Start na szybkie doświadczenie fabuły na ich głównej lub alternatywnej postaci. Misje fabularne poprowadzą ich od poziomu 1 do 1415.

Wybierz opcję bohatera Story Express przez okno “Event Quest” i ukończ wszystkie misje dla wartościowych materiałów.

Event ten potrwa do 13 grudnia 2023. Każda postać, która nie ukończyła jeszcze questu “On the Border” w Rethramis może stać się bohaterem Story Express.

South Vern Powerpass i Maroko Express

Z South Vern Powerpass możecie skorzystać również do 13 grudnia 2023. Dzięki tej przepustce gracze będą mogli wyznaczyć jedną postać z poziomem wyposażenia między 1415 a 1540, do uczestnictwa w wydarzeniu Maroko Express Event dla Jump-Start.

Event Maroko Express daje promocję na stawki honing i pozwala zdobyć honing matrials, aby szybko awansować na poziom 1540.

Wprowadzono także wsparcie do ustawiania stylu walki, Engravings, akcesoriów oraz Ability Stones.

Wybrana postać będzie otrzymywać atrakcyjne nagrody w miarę wspinania się po drabince poziomów, takie jak Srebro, Honing Materials, Klejnoty, przypisy na Engravings i nie tylko.

Prezent powitalny

Podczas pierwszego zalogowania, gracze otrzymają specjalny prezent.

Wzmacniacz XP

Postacie na Serwerach Jump-Start będą zdobyć większą ilość doświadczenia (200%)

  • Roster Level XP do 100 poziomu,
  • Character Level XP do 60 poziomu,
  • Stronghold Level XP do 60 poziomu,
  • Trade Skill Level XP do 60 poziomu.

Primal Island Battle Royale

Na Primal Island musisz przetrwać przeciwko innym graczom oraz niebezpiecznym dinozaurom, a aby wygrać pozostać ostatnim żywym uczestnikiem.

Arena jest otwarta dla postaci z 1490 poziomem lub wyższym, ale nie pomoże Wam on za bardzo, gdyż będziecie musieli uzbierać wyposażenie już w meczu.

Na zabawę można się zapisać poprzez Registration Terminal, a harmonogram sprawdzić na Kompasie Procyona. Poniżej zobaczyć w jakich godzinach arena otwiera się (czas serwera), a zapisać można się przez 30 minut od czasu otwarcia.

  • Wtorki/Czwartki: 11:00/13:00/19:00/21:00/23:00
  • Soboty: 9:00/11:00/13:00/19:00/21:00/23:00

Gra poinformuje użytkowników przed pojawieniem się Battle Areny, a także jej pojawienie się i zniknięcie będzie ogłoszone.

Aby wejść na areną musicie wypełnić questy “Battle Arena: Laws of Survival” oraz “Battle Arena: Final Training”. Gracz może uczestniczyć trzy razy dziennie i 9 razy w tygodniu na jednym koncie w danym regionie.


Moment przybycia na Primal Island.

Yoz’s Jar

Yoz’s Jar to nowy materiał eksploatacyjny. Dzięki niemu możesz wymienić skin, który Ci się nie podoba lub już go nie używasz na Tkaninę (Cloth), która może być użyta z Jarem, aby wylosować nowy skin z określonej listy. Obydwa, Yoz’s Jar i Tkanina mogą być kupione w sklepie.

Jeżeli uzbieracie 14 Tkanin, możecie przy pomocy Roz’s Jar wytworzyć wybranego skina.

Wydarzenia

Blooming Mokokos

O każdej parzystej godzinie, możesz otrzymać losowe ilości srebra i złota za znalezienie kwitnących Mokoko. Im więcej ich znajdziesz, tym wyższa szansa na nagrodę!

W wydarzeniu można uczestniczyć raz dziennie na danym koncie i można do niego dołączyć w Wavestrand Port.

Arktoberfest

Wraz z końcem wakacji, wchodzimy w porę jesienną pełną festiwali celebrujących bliskość i braterstwo.

W hołdzie bawarskiemu Oktoberfest, Lost Ark stworzył swoją własną wersję, która tworzy okazję do budowania relacji, świętowania ze starymi i nowymi przyjaciółmi, a wszystko to w towarzystwie pysznego jedzenia i napitków.

Przez następne tygodnie, znajdziecie w grze festiwalowe jedzenie za tokeny i w wydarzeniach Hot Time. Szukajcie także nowych akcesoriów kosmetycznych jako Dropy Twitcha.

Gracze mogą otrzymać nagrody za wymianę tokenów, a tokeny zarobić za uczestnictwo w Chaos Dungeons, Guardian Raids i wydarzeniu Blooming Mokokos.

Sklep wydarzenia będzie inny w serwerach Jump-Start i będzie zawierał więcej przedmiotów, aby pomóc początkującym zrobić postępy.

Czy wprowadzone zmiany zachęcają Was do powrotu albo rozpoczęcia rozgrywki w Lost Ark? Nie czujecie się przytłoczeni wydarzeniami?

Widzimy się w Arkesii!

Carly

Karolina. Gram głównie ARAMy w LoL i TFT, czasem w CS2 🎮 Solo gram najczęściej w RPG, jak Skyrim czy BG3 🌇 a także cozy gry, np. Roots of Pacha 🏡 Kocham mody, skórki i wszystko co ładne 🔮 Piszę głównie o Fortnite, LoL, TFT, Valorant i innych popularnych grach 📋