Studio od Baldurs Gate 3 już z siedzibą w Polsce! | Larian Studios Warsaw

Miniatura Studio od Baldurs Gate 3 już z siedzibą w Polsce! | Larian Studios Warsaw Studio od Baldurs Gate 3 już z siedzibą w Polsce! | Larian Studios Warsaw

Larian Studios to niezależne studio deweloperskie, dzięki któremu możemy cieszyć się szeroko już znaną grą Baldur's Gate 3 - gra ta dostała ponad 200 nagród. 

Studio to, dzięki sukcesowi gry oraz chęci pracy nad wieloma nowymi projektami, poszerza swój zasięg, mając już studia w Quebecu, Dublinie, Guildford, Barcelonie, Gandawie i Kuala Lumpur. Nie dziwi więc, że Warszawa dołącza do rodziny.

„Decyzja o założeniu stacjonarnego studia w Warszawie podkreśla nasze zaangażowanie w rozwijanie kreatywności, współpracy i innowacji w sercu tętniącej życiem gamingowej sceny w Polsce” – powiedziała Ula Jach, Szefowa Polskiego StudiaCieszymy się na myśl o byciu częścią tego bogatego w talenty i doświadczenie regionu, szczególnie zważywszy na silną reputację Polski jako centrum entuzjastów RPG i gamingu”.

CEO Larian Studios, Swen Vincke, powiedział za to: "Zeszłoroczna wizyta na Game Industry Conference w Poznaniu potwierdziła to, o czym myślałem od dłuższego czasu - jest tu bardzo dużo talentów i wielu deweloperów, którzy myślą jak my. Co więcej, wielu z nich chce pracować właśnie nad grami RPG, więc to idealne połączenie. Nasz plan dotyczący polskiego studia jest bardzo prosty – zbudować zespół, który będzie mógł pracować nad naszymi dwoma nowymi i bardzo ambitnymi grami RPG, jednocześnie ciesząc się z owoców swojej pracy. Jesteśmy firmą, w której inicjatywa płynie od dołu, więc nie mogę się doczekać, co nowego przyniosą nam pracownicy warszawskiego studia. Myślę, że będzie to działać naprawdę dobrze”.

Studio w Warszawie ma otwarte pozycje pracy, zachęcam więc do zapoznania się z tą stroną.

Sleepy

Hej hej, jestem studentką grafiki, gram głównie w cozy gry, lige legend i mmorpg