Grounded: Odkryj fascynujący świat z innej perspektywy

Miniatura Grounded: Odkryj fascynujący świat z innej perspektywy Grounded: Odkryj fascynujący świat z innej perspektywy

Jest to survival, opracowany przez studio Obsidian Entertainment w 2022 roku, który dostarcza użytkownikom wiele nowych doświadczeń. Tytułowa produkcja oferuje unikalne wrażenia i ciekawe mechaniki rozgrywki, które przyciągają wielu fanów tego typu gier z całego świata. W tym artykule przyjrzymy się jej bliżej i poznamy w skrócie wspaniały ale jednocześnie niebezpieczny świat mikroskopijnych rozmiarów. Zapraszam do czytania!

O co dokładnie chodzi?

Robaczek chce się zaprzyjaźnić

Przede wszystkim wcielamy się w postacie dzieciaków, które zostają zmniejszone do rozmiarów mrówek i musimy przetrwać w ogrodzie amerykańskiego przedmieścia. Naszym głównym zadaniem aby przeżyć, jest zbieranie surowców, wytwarzanie broni i narzędzi, budowanie schronień i walczenie z wrogimi stworzeniami.

Fabuła tutaj nie jest głównym elementem ale dodaje smaczku do naszej rozgrywki. Aby dowiedzieć się, co sprawiło, że musimy zmierzać się z groźnymi owadami, trzeba grać i eksplorować. Czemu? W miarę postępów w grze, odkrywamy wiele tajemnic i zagadek, dzięki misjom fabularnym. To one pozwalają nam odkryć, dlaczego tak się stało i jak możemy wrócić do normalnych rozmiarów.

Główni bohaterowie

Max, Willow, Pete, Hoops

Jest to czwórka nastolatków: Max, Willow, Pete i Hoops. W zależności od tego, czy gramy solo, czy z przyjaciółmi, możemy wybrać jednego lub wszystkich, w czasie naszej przygody. Każde z nich ma swoje unikalne cechy i umiejętności, które pomagają w walce. Parę słów o nich:

  • Max - ma świetne poczucie humoru i jest sprytny. Na początku może sprawiać wrażenie klauna klasowego, ale dalej można zauważyć, że ceni sobie przyjaźń.
  • Willow - wyróżnia się od grupy, ponieważ jest bardziej zrównoważoną osobą. Jest troskliwa i opiekuje się resztą. 
  • Pete - w skrócie nerd. Jest spragniony przygody przez swoją łagodną a jednocześnie nerwową osobowość. Zazwyczaj jest przygotowany na każdą sytuację.
  • Hoops - energiczna i zdeterminowana. Jest gotowa na każde wyzwanie. Dzięki temu, że trenowała koszykówkę jest bardzo zwinna, co przydaje się w czasie gry.

Oczywiście jak chcecie więcej dowiedzieć się o tytułowych postaciach, w czasie zabawy pojawiają się dialogi między nimi, które przedstawiają kim są dokładnie. Mogę wam powiedzieć, że ich czwórka się uzupełnia i współpracując mogą naprawdę wiele osiągnąć.

Stworzenia

Nieszkodliwa biedronka i groźny pająk

Zwierzęta w Grounded są różnorodne i interesujące. Dzielą się na nieszkodliwe, neutralne, te bardziej wściekłe i bossowie.

  • Nieszkodliwe - jak sama nazwa mówi nie będą atakować i raczej będą przed nami uciekać. 
  • Neutralne - na początku są pasywne, ale są w stanie nas zaatakować. Niektóre mają zachowanie “roju” i inne tego samego gatunku, będą wobec nas agresywne. Są też takie, co trzymają się swoich obszarów.
  • Wściekłe - te to już na pewno będą chciały nas zjeść, bez względu na wszystko.
  • Bossowie - są to stworzenia unikalne, ciężkie do pokonania. Ale i to ma swoją wartość, bo po ich zabiciu mamy szansę na dobre łupy.

Multiplayer

W Grounded możemy toczyć rozgrywkę samotnie lub razem online, z maksymalnie trzema przyjaciółmi. Fajną opcją jest to, że jak gramy z innymi to swoje postępy się zapisują i kontynuujemy w momencie, gdy żaden z naszych znajomych nie ma czasu na zabawę.

Wciel się w małego bohatera!

Grounded jest super dla fanów gier survivalowych oraz dla tych, którzy szukają nowości w swojej bibliotece. Tytułowa produkcja oferuje wiele ciekawych elementów, które sprawiają, że nie odstąpimy od komputera, bądź konsoli na dobrych kilka godzin. Jeśli chcesz zacząć przygodę i zobaczyć, jakie to uczucie widzieć mrówkę większą od siebie, jest to idealny tytuł dla ciebie!