Palia: zapowiedzi przyszłych patchy | Tor przeszkód, nowy chat, flary, zmiany w ekwipunku, Starstones

Miniatura Palia: zapowiedzi przyszłych patchy | Tor przeszkód, nowy chat, flary, zmiany w ekwipunku, Starstones Palia: zapowiedzi przyszłych patchy | Tor przeszkód, nowy chat, flary, zmiany w ekwipunku, Starstones

To był intensywny miesiąc dla Palii - od Marketu Maji po Świątynię Płomieni, nie wspominając o możliwości rozwinięcia przyjaźni z Tau i wielu innych funkcjach. Przeczytacie o nich w naszych artykułach o patchu 0.166, patchu 0.168 i o Markecie Maji.

Tym razem, deweloperzy udostępnili nam wrześniową aktualizację swoich planów - na następny, jak i dalsze patche, w których mają pojawić się wyczekiwane i gorące nowości! Zapraszam do krótkiej lektury!

Tor przeszkód

Palia od zawsze była w głowie jej Twórców, grą, która ma zawierać wiele różnych typów doświadczeń.

W związku z tą myślą, w kolejnym patchu pojawi się eksperymentalna atrakcja: tor przeszkód.


Grafika z testowania toru przeszkod.

Poruszanie się w Palii to już całkiem przyjemny aspekt, i wiele graczy spędza czas próbując wdrapać się na szczyt czegokolwiek, co wpadnie im w oko. Jednak, wymagające skupienia wyzwanie platformowe to zupełnie inne doświadczenie. Tory przeszkód są często wyzwaniem i testują fanów inaczej niż pozostała zawartość Palii. Tak więc, deweloperzy wiedzą, że może to nie dotrzeć do wszystkich Palian, ale tak długo, jak występuje jakaś zainteresowana grupa, jest to okej.

Ponieważ nie chcą, aby ktoś czuł, że jest to tryb, w którym musi uczestniczyć, nie będzie żadnych specjalnych nagród za jego ukończenie. Tor przeszkód ma przede wszystkim dawać poczucie spełnienia, osiągnięcia i zabawy.

Gaje Drzew Przepływu

Podniosło się sporo głosów, że Drzewa Przepływu (Flow Trees) są zbyt rzadkie - nawet jak na RZADKIE, magiczne, świecące, fioletowe drzewo. W miarę, jak zjawiają się świątynie, przypływ jest większy, co za tym idzie, wyrasta więcej Drzew Przepływu!

Gaje Drzew Przepływu pojawią się jako małe grupki tychże drzew, w różnych rozmiarach. Raz na Palijski dzień, mała grupa Drzew Przepływu wyrośnie w Bahari. Będziecie mogli zobaczyć widoczny pióropusz przepływu z dalszej odległości, niż dla pojedynczego drzewa. To w połączeniu z flarami i sąsiedzkim czatem, o których zaraz przeczytacie, sprawi, że pozyskanie towarzystwa do ścięcia Drzew Przepływu będzie prostsze niż kiedykolwiek!

Flary

Twórcy Palii dowiedzieli się, że zasygnalizowanie innym Waszej lokalizacji nie jest łatwe w wielu sytuacjach. Dlatego wprowadzają Flary.


Widok Flary na niebie od innego gracza.

Oto, jak one działają:

Flara nie zadaje żadnych obrażeń, ani nie zwraca uwagi okolicznych istot. Pozostawi wizualny efekt na niebie przez minutę, wysoko w powietrzu. Kolor flary będzie losowy. Gracze będą mogli mieć tylko jedną aktywną flarę na raz i wystrzelenie następnej spowoduje anulowanie pierwszej.

A to przepis na nie. Zapiszcie go sobie już teraz:

  • 5 Heartwood
  • 5 Flint
  • Crystal Lake Lotus

Wytwarzonych zostanie 5 flar.

Czat sąsiedzki

Obok Flar, kolejną często pożądaną funkcją, która ma zostać dodana w bliskiej przyszłości i wesprzeć spontaniczne interakcje multiplayer jest czat “w pobliżu”.

Proximity Chat będzie nowym kanałem tekstowym, który pozwoli grającym na wysyłanie wiadomości wyłącznie do graczy w pobliżu. Deweloperzy mają nadzieję, że ułatwi to użytkownikom bardziej intymne rozmowy, roleplay i skoordynowaną rozgrywkę.

Funkcja ta ma zawitać do gry w ciągu kilku najbliższych miesięcy!

Sakiewka amunicji i przynęt oraz questów

To kolejna prośba fanów, których męczy częsta potrzeba odbywania podróży do domu w te i z powrotem, po uzupełnienie zapasów. Dlatego dodane zostaną osobne miejsca do trzymania amunicji, przynęt i przedmiotów questowych, zwane “sakiewkami” (pouches). Pojawią się dwie dodatkowe sakiewki: jedna na amunicję i przynęty, a druga na itemy questów.


Sakiewka na amunicję i przynęty; po lewej zakładka normalnego ekwipunku, po prawej przedmiotów z questów.

Będziecie mogli zobaczyć przedmioty w tych sakiewkach, po prostu przełączając je na dedykowanych zakładkach w Player Menu. Kiedy wytworzycie lub zdobędziecie amunicję, przynętę lub przedmiot questu automatycznie trafi on do dobrej zakładki - nie musicie nic sami organizować.

Zaczniecie z jednym pełnym rzędem miejsca na amunicję i przynęty.

Możecie ulepszyć swoją sakiewkę na amunicję i przynęty, kupując upgrade w sklepie Zekiego. Dodacie wtedy kolejny rząd miejsc, tak samo jak przy ulepszaniu plecaka. Jeśli kupicie je wszystkie, będziecie mieli w sumie 40 slotów na amunicję i przynęty.

Jednakże, sakiewka przedmiotów questowych będzie miała nieograniczoną pojemność. Już nigdy więcej nie będziecie musieli się martwić o ich organizację i będziecie mogli je wszystkie ze sobą!

Funkcja ta ma zjawić się w ciągu kilku kolejnych patchy!

Poprawki Warsztatu

W poprzednim patchu, otrzymaliśmy możliwości multi-kraftowania w Warsztacie, gdzie teraz możemy wytworzyć wiele partii amunicji, dekoracji, mebli i wszystkiego innego w ilości do 99.

W przyszłości, ma pojawić się więcej ulepszeń, takich jak opcja sortowania i zaktualizowane zakładki.


Stół Warsztatu w Palii.

Kopalnictwo i Starstones

Kultura Maji ma mocne wpływy słońca i księżyca. Częścią tej kultury, która nie zjawiła się jeszcze w Palii, są Kamienie Gwiazd (Starstones), które odzwierciedlają Twój Znak Luny (Luna Sign). Znak Luny jest fazą Smoczego Księżyca, podczas której się narodziłeś. Podobnie, jak przypisujemy kamienie do miesięcy w prawdziwym świecie, tak samo w Palii, każdy Znak Luny ma odpowiadający Kamień Gwiazd.

Będziecie mogli znaleźć te Kamienie w losowych momentach podczas kopania. Będą one sprzedawane po bardzo wysokich cenach i prawdopodobnie wyniosą wysoko potencjał ekonomiczny kopalnictwa. Jeśli wolisz ich nie sprzedawać, może podarować je mieszkańcom wsi, którzy na pewno bardzo docenią taki prezent!

Twórcy podzielą się z nami większą liczbą detali w przyszłych Dev Update’ach!

Przyszłość imprez z ciastkami

Również w patchu 0.169, który wyjdzie w tym tygodniu, zbalansowane zostanie Celebration Cake. Macie jeszcze czas, aby zrobić wyprzedaż!

Więcej szczegółów pojawi się w Patch Notes, ale to już wiadome: imprezy z ciastkami nie odchodzą, ale umiejętność musi zostać zbalansowana!

Na horyzoncie

Oto nad czym jeszcze myślą lub pracują deweloperzy Palii:

  • emotka kucania,
  • nowe kolory skóry i rysy twarzy,
  • nowe myśliwskie stworzenia,
  • dodatkowe usprawnienia do systemu próśb (Requests).

To na razie wszystko. Jak widzicie rozwój przytulnego MMO ciągle trwa i z pewnością jeszcze trochę potrwa. Dlatego grajcie i odwiedzajcie naszą stronę, aby być na bieżąco z informacjami. Palię pobierzecie z jej oficjalnej strony za darmo.

Do zobaczenia!

Carly

Karolina. Gram głównie ARAMy w LoL i TFT, czasem w CS2 🎮 Solo gram najczęściej w RPG, jak Skyrim czy BG3 🌇 a także cozy gry, np. Roots of Pacha 🏡 Kocham mody, skórki i wszystko co ładne 🔮 Piszę głównie o Fortnite, LoL, TFT, Valorant i innych popularnych grach 📋