Jak odblokować coop | Wuthering Waves

Miniatura Jak odblokować coop | Wuthering Waves Jak odblokować coop | Wuthering Waves

Wuthering Waves z każdym dniem od premiery zyskuje na popularności, a nowi gracze często zadają pytanie: gdzie jest multiplayer?

Dużą zachętą dla graczy była możliwość wspólnej rozgrywki ze znajomymi, by razem zwiedzać, pomagać sobie nawzajem oraz pokonywać bossy. Gra pozwala na wspólną rozgrywkę dla 3 graczy, każdy kontrolujący jedną postać. W tym artykule wyjaśnię, jak odblokować tę możliwość.

Jak odblokować coop

Chociaż wiele funkcji jest zablokowanych za story questami, odblokowanie coopa jest o wiele mniej wymagające, choć czasochłonne. By grać ze znajomymi, musimy jedynie osiągnąć 22 poziom. Chociaż wymaga to od nas dość dużo czasu, znamy kilka sposobów, by zdobyć exp zaskakująco szybko, które wyjaśnię poniżej. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu, nie musimy wykonywać żadnej dodatkowej misji.

Jak szybko zdobyć wyższy poziom

Najszybszym sposobem na zdobycie dużej ilości exp jest pokonywanie bossów po raz pierwszy. W ten sposób zdobywamy aż 450 exp za walkę. Każda walka z przeciwnikami daje nam trochę punktów, więc opłaca się po drodze do bossa zabijać moby oraz odblokowywać teleporty, które również dają nam niewielką ilość exp. Jeśli skończą się nam już przeciwnicy do pokonania po raz pierwszy, możemy wziąć się za misje, które dają nam bardzo różną ilość exp. Warto więc w menu questów wybierać te, które dają nam go najwięcej.

Bossy to szybki sposób na zdobycie exp

Jak dodać znajomych

Znajomych możemy dodać już w prologu gry, lecz nie możemy ich jeszcze odwiedzać. Możemy jedynie wysyłać im wiadomości i sprawdzać, czy są online. By dodać znajomego, możemy podać mu nasze UID, czyli 9-cyfrowy kod, który zobaczymy na naszym profilu po kliknięciu escape. Na szczęście możemy kliknąć po prostu "kopiuj", zamiast manualnie przepisywać numer.

Jeśli chcemy dodać znajomego, musimy wejść w zakładkę Friends, a następnie znaleźć "Add Friend". Tam wklejamy UID naszego znajomego. Możemy też dodać do znajomych losowych ludzi z listy. W ten sposób możemy znaleźć osobę chętną do pomocy z bossami o każdej godzinie.

Jak dołączyć do świata znajomego

Gdy mamy już znajomych w grze, musimy wejść w menu pauzy pod esc, gdzie zobaczymy listę naszych wszystkich znajomych, z tymi online na samej górze. Po prawej od ich nazwy widnieje guzik z napisem "Apply to Join", którym wysyłamy prośbę o dołączenie do świata. Gdy znajomy przyjmie naszą prośbę, zostaniemy przeniesieni do jego świata.

To wszystko, co warto wiedzieć na wstępie o coopie. Miłej zabawy ze znajomymi!

Tryb coopa

Sleepy

Hej hej, jestem studentką grafiki, gram głównie w cozy gry, lige legend i mmorpg