Lost Ark: Q&A o skinach anime z Twórcami | Magical Enchanter Collection

Miniatura Lost Ark: Q&A o skinach anime z Twórcami | Magical Enchanter Collection Lost Ark: Q&A o skinach anime z Twórcami | Magical Enchanter Collection

Majowy update do Lost Ark “Chaos Rising” przed chwilą wkroczył do gry! Wraz z nim nowy rajd Hanumatan, epilog Thaemine czy nowa wyspa. Lecz jest też coś jeszcze, co możliwe, że podekscytowało graczy jeszcze bardziej - skórki zainspirowane anime Magickal Enchanter Collection!

Przeznaczone są one specjalnie na rynek zachodni i mają przywoływać anime z lat 80 i 90, gdzie uczniowie chodzili do szkoły za dnia, a po wschodzie księżyca zamieniali się w magiczne istoty.

Specjalnie dla Was, mamy wywiad z deweloperami Smilegate RPG, którzy opowiedzą nam o skórkach trochę więcej i o procesie ich powstawania. Zapraszamy!

1. Jakie było ogólne podejście do tworzenia elementów kosmetycznych w stylu anime? Czy zespół czerpał inspiracje z jakiejś popularnej mangi czy anime z lat 80/90?

Podczas projektowania skinów dla kobiecych postaci, jedną z inspiracji było Sailor Moon. Nie tylko ich stroje, ale i animacje z lat 80/90 wraz z dramami z magicznymi dziewczynami/chłopakami. Dodatkowo, team obejrzał stare kreskówki z super-bohaterami i seriale telewizyjne, aby nie pominąć żadnych ważnych szczegółów.

Jeśli chodzi o męskie skiny, koncept skupiał się na rdzeniach/ klejnotach magicznych bohaterów dla ogólnego projektu oraz najnowszych wizualizacjach superbohaterów w mediach dla kształtu.


Strój Enchatera, wersja Sakura

Obcisły kostium Czarnej Pantery Marvela i wielu innych bohaterów były bardzo inspirujące podczas tworzenia projektów, gdyż wierzymy, że magiczni chłopcy mają wiele wspólnego z superbohaterami.

Dla zwierząt, staraliśmy się połączyć obraz typowej humanoidalnej maskotki z animacjami magicznej dziewczyny/chłopaka. Aby zwierzęta wyglądały dla graczy, nie próbowaliśmy zrobić czegoś za bardzo poza normami i pozostaliśmy przy typowym projekcie z dodatkową słodyczą. Oczywiście, staraliśmy się też stworzyć projekt, który można połączyć w jeden zestaw wraz ze skórkami. Anime “ A Little Snow Fairy Sugar” było jedną z inspiracji przy tworzeniu pupili.

Mają w głowie słowo kluczowe “magiczny wierzchowiec”, pierwsza przyszła nam na myśl miotła. Może to być trochę cliche, ale dla nas to najlepszy obraz przedstawiający heroicznych chłopców i dziewczynki dzierżące magię. Wicked, Harry Potter, Podniebna Poczta Kiki od Studia Ghibli - wszystkie miały udział w tej inspiracji.

2. Które detale były najważniejsze dla zespołu?

Na początku, chcieliśmy się skupić na typowym źródle magicznej mocy. W typowych serialach animowanych z magicznymi dziewczynami/chłopakami, zawsze jest jakiś kluczowy przedmiot, który główny postać używa, aby zamienić się w magicznego bohatera. Dlatego dodaliśmy klejnot na głowę, naszyjnik z pierścieniem, wisiorek w kształcie motyla na piersi i, co najważniejsze, duży rdzeń na środku klatki piersiowej, aby dobrze zrealizować tę koncepcję.

Kiedy magiczni bohaterowie przemieniają się w animacja, zawsze pojawiają się lśniące efekty i gładkie linie otaczające postać. Aby to odtworzyć, chcieliśmy utrzymać błyszczącą teksturę trochę w stylu science fiction i pokazać delikatny kształt ciała. Dla męskich skinów, chcieliśmy uwydatnić talię, i ponieważ magiczni bohaterowie często walczą - dodać kształty, które będą płynne i aktywne.

Generalnie, utrzymaliśmy paletę kolorów dla tej serii w typie “uroczej” i żywej z poczuciem tego, że elementy z zestawu dobrze do siebie pasują. Dodaliśmy magiczną maskotkę i motylkową miotłę, które będą się idealnie uzupełniać ze skórkami.

Koniec końców, chcieliśmy mieć coś unikalnego samo w sobie, ale wciąż utrzymanego w klimacie magicznych dziewczyn i chłopaków. Motyl jest dodany jako wisiorek, a także fruwa wokół miotły.


Miotła z zestawu (wierzchowiec, jedna z wersji kolorystycznych)

3. Czy zespół napotkał jakieś unikalne wyzwania podczas projektowania tych elementów kosmetycznych? Jeśli tak, jak je rozwiązali?

Najczęściej, uniformy typu tych z Sailor Moon przychodzą ludziom do głowy, kiedy myślą o magicznych bohaterkach. Próbowaliśmy nie zostać za bardzo w tej strefie komfortu, ale wciąż zachowując ten ikoniczny klimat i to było spore wyzwanie.

Plus, słodkość czy uroczość to kolejny kluczowy aspekt zarówno dla magicznych dziewczyn i chłopców. Z racji tego, że męskie postacie w Lost Ark są umięśnione, musieliśmy zmierzyć się z tym, jak połączyć te dwie odmienne cechy w jedno. Finalnie, zdecydowaliśmy się zachować typową sylwetkę, ale dodać urocze akcesoria w kształcie gwiazd i okazało się to zaskakująco dobrym posunięciem.

Wyzwaniem w projektowaniu pupila, było to ile konceptów mogliśmy wypróbować! Zwłaszcza, że team miał specjalne przywiązanie do konceptu magicznych bohaterów i bohaterek, trudno było wybrać tylko jeden pomysł. Ta pasja zrodziła ponad 10 projektów typowych i bardziej humanoidalnych zwierząt, mimo że ostatecznie musieliśmy postawić na jeden. Jesteśmy wciąż usatysfakcjonowani końcowym rezultatem i było to wspaniałe doświadczenie i szansa na naukę wielu różnych stylów artystycznych.

4. Jakie są ulubione projekty strojów, wierzchowców i broni zespołu? Które były najfajniejsze do tworzenia?

Każdy pojedynczy element jest naszym ulubionym, więc trudno wybrać tylko jeden. Lecz możemy mówić o pewnych detalach projektów, które szczególnie uwielbiamy.

Detal motyla z tyłu stroju i miotła, efekt błyszczenia spódniczki w stroju kobiecym, a także kolczyki w kształcie gwiazdy dla męskich postaci to niektóre z rzeczy, nad którymi zespołowi pracowało się najprzyjemniej.

Dodatkowo, naprawdę podobała nam się praca nad skórkami broni. Magiczni bohaterowie i bohaterki zawsze mają rozpoznawalną broń przy sobie. Włożyliśmy największe wysiłki, aby skórki nawiązywały do tematyki animacji.

5. Jakie to uczucie, pracować nad motywem magicznych dziewcząt i chłopców?

Praca nad tym motywem zdecydowanie przyniosła zespołowi wiele wspomnień. Magiczne seriale animowane i kreskówki były ulubionymi wielu z członków teamu. Była to wielka część naszego dzieciństwa, gdyż zawsze biegliśmy do telewizora, aby obejrzeć Wedding Peach, Czarodziejkę z Księżyca czy Saint Tail każdego popołudnia po szkole. Dlatego kiedy omawialiśmy referencje lub prowadziliśmy dyskusje, budziło to słodkie wspomnienia i marzenia z dzieciństwa. Świetne było również to, że każdy z członków zespołu miał swoją ulubioną kreskówkę/animację, co było okazją dla wszystkich z nas do nauki różnych stylów konceptów magicznych bohaterów, podczas wymieniania pomysłów.


Strój Enchatera, wersja Starlight
 

6. Co, macie nadzieję, gracze wyniosą z premiery tych nowych elementów kosmetycznych?

Mamy tylko nadzieję, że gracze będą cieszyć się nowymi akcesoriami i będą mieli z nimi dużo zabawy!

7. Z racji tego, że moda jest sporą częścią społeczności Lost Ark, zwłaszcza na mediach społecznościowych, czy zespół planuje jakieś wydarzenia modowe/konkursy w przyszłości?

Aby świętować wydanie tej ekskluzywnej serii w tym roku, Amazon Games planuje rozdawać skórki na Discordzie, Twitterze i Reddicie. W przeszłości, również odbywały się wydarzenia społeczności dotyczące elementów kosmetycznych. Zorganizowaliśmy konkurs na odświeżenie istniejących pupili Helgaia, a wygrane prace trafiły do gry. Stworzyliśmy również nowe emotikony do gry, bazując na zgłoszeniach graczy. Modowe wydarzenia społeczności, gdzie członkowie mogą pokazać swoje poczucie mody z Lost Ark są również regularnie organizowane.


Pupil Hatterfly (jedna z wersji kolorystycznych)

8. Czy są plany na ekskluzywne akcesoria kosmetyczne na globalnym rynku w przyszłości?

Właściwie, ekskluzywne elementy kosmetyczne mają być produkowane każdego roku dla zachodnich graczy. Naszą pierwszą ekskluzywną serią była Northern Lawmaker z motywem północnoeuropejskim, który rezonował z motywem Wikingów. Jednak, z racji tego, że przedmioty te zostały bardzo pozytywnie odebrane, oferujemy je także w innych regionach. Tym sposobem, gracze na całym świecie będą mogli cieszyć się tymi specjalnymi przedmiotami po jakimś czasie.

Tak więc, możemy dumnie powiedzieć, że będziemy kontynuować tworzenie akcesoriów kosmetycznych ekskluzywnie dla zachodu. Aby przedstawić zachodnie trendy czy motywy, które będą dobrze wyglądały, będziemy kontynuować współpracę z Amazon Games. Proszę, wyczekujcie kolejnych ekskluzywnych serii dla zachodnich regionów!

Magickal Enchanter Collection jest już dostępna w sklepie w Lost Ark!

Do zobaczenia w Arkesii!

Carly

Karolina. Gram głównie ARAMy w LoL i TFT, czasem w CS2 🎮 Solo gram najczęściej w RPG, jak Skyrim czy BG3 🌇 a także cozy gry, np. Roots of Pacha 🏡 Kocham mody, skórki i wszystko co ładne 🔮 Piszę głównie o Fortnite, LoL, TFT, Valorant i innych popularnych grach 📋