Nightingale: więcej o funkcjach multiplayer w nadchodzącej grze!

Miniatura Nightingale: więcej o funkcjach multiplayer w nadchodzącej grze! Nightingale: więcej o funkcjach multiplayer w nadchodzącej grze!

Nightingale to całkiem obiecująca gra od studia Inflexion Games. Rozpoczęcie dostępu dla wszystkich planowane jest na 22 lutego 2024 roku. Obecnie dostęp do niego ma kilku szczęśliwców. Wy też możecie poprosić o wcześniejsze dołączenie do testów , poprzez Steam.

Nightingale poza fascynującą rozgrywką solo, ma być też gratką dla fanów multiplayer. Ostatnio Twórcy zdradzili więcej szczegółów dotyczących wyglądu gry.

O Nightingale

Nightingale to gra PvE z otwartym światem opierająca się na kraftowaniu i przetrwaniu. Buduj, wytwarzaj, walcz, eksploruj oraz podróżuj przez tajemnicze portale do różnorodnych, wspaniałych sfer.

Twoim zadaniem jest zostanie utalentowanym Wędrowcem Sfer (Realmwalker), który będzie umiał poruszać się po sieci międzywymiarowych portali. Tylko w ten sposób, będziesz w stanie odnaleźć drogę do Nightingale - ostatniego znanego bastionu ludzkości.

Multiplayer

W Nightingale masz wybór, możesz wyruszyć w podróż samodzielnie lub z grupą do 6 osób. Jest to gra PvE, bez PvE czy friendly fire, przynajmniej na etapie wczesnego dostępu. Domyślnie, nie będziesz napotykał innych graczy w swojej Sferze, póki nie jesteś w z kimś w grupie, lub nie ustawisz swojej sfery na “Publiczną”.

Publiczne Sfery

Każdy, kto dołączy do Publicznych Sfer może wykonywać zadania niezależnie i wchodzić w interakcję z budowlami zbudowanymi przez innych graczy. Oznacza to, że każdy może pomóc w budowaniu (lub niszczeniu) struktur innego gracza. Możecie utworzyć grupę z każdym napotkanym graczem.

Opcja otworzenia Sfery jako publicznej, pojawi się po tym jak dotrzesz do Abeyance Realms (sfery startowej). Każda twoja sfera może mieć inne ustawienia dostępu dla innych.


Wspólne budowanie

Mechaniki grup

Możliwość tworzenia i dołączania do grup pojawia się po ukończeniu tutorialu i dotarciu do Abeyance Realm. Wtedy możecie dołączyć do znajomych w ich strefie lub zaprosić ich do swojej. Dostępna będzie także opcja czatu głosowego w grze.

Nie ma znaczenia poziom gracza - możecie się połączyć z każdym w drużynę. Pamiętajcie jednak, że gracze z niższym levelem mogą potrzebować nieco pomocy.

Dom

Być może chcecie dzielić dom ze swoimi znajomymi. Możecie to zrobić!

Gracze mogą ustalić swoją “Strefę Wytchnienia” (czyli strefę domu), stawiając Kopiec Posiadłości, który nieważne skąd, zawsze poprowadzi Was do domu.


Kopiec Posiadłości

Każdy gracz może postawić jeden Kopiec Posiadłości w danym czasie. Jeśli, więc chcecie mieszkać w jednej Sferze, musicie wszyscy postawić tam swój.

Dodatkowo, w Sferze, w której stoi Wasz Kopiec, możecie przebywać zawsze, nieważne czy inni są online.

Dzielenie

Podczas grania ze znajomymi, skrzynie z łupami pochodzące z zadań, są przydzielane każdemu graczowi osobno. Inne łupy znalezione w krainach nie.

Jeśli chcecie wymienić lub dać jakiś przedmiot członkowi drużyny wystarczy, że upuścicie go na ziemię.

Przygody

Questy są śledzone osobno dla każdego gracza. Uczestnicy grupy będą musieli samodzielnie wypełnić każdy krok w zadaniu, aby zrobić postęp.

Jednak, w większości przypadków, grający będą w stanie dołączyć do znajomych, aby im pomóc i nie będą ograniczeni własnymi poziomami ukończenia.

Jeśli chodzi o pojedyncze zadania, jak walka z jakimś stworem; kiedy zadanie zostanie wypełnione wszyscy z grupy, którzy w nim uczestniczyli, zostaną wynagrodzeni tą samą nagrodą.

Co sądzicie o funkcjach multiplayer w Nightingale? Zachęcam Was do poczytania więcej o tej grze - może to być Skyrim nowej generacji!

Wczesny Dostęp dla wszystkich otworzy się już w lutym 2024.

Do zobaczenia!

Carly

Karolina. Lubię battle areny, shootery i gry typu auto - chess. Poza tym czasem gram w symulacje i RPG i kocham dodawać mody do mojego Skyrima i Simsów. Piszę głównie o popularnych grach zespołowych jak League of Legends, Valorant czy Overwatch 😊🎮