Baldur’s Gate 3: patch #3 - Magiczne Lustro i support dla Maców!

Miniatura Baldur’s Gate 3: patch #3 - Magiczne Lustro i support dla Maców! Baldur’s Gate 3: patch #3 - Magiczne Lustro i support dla Maców!

Baldur’s Gate 3 niezmiernie zachwyca fanów od początku sierpnia. Od swojej premiery gra otrzymała już wiele hotfixów, a także dwie aktualizacje, które głównie dostosowały niektóre elementy dla większej wygody, a także poprawiły błędy.

Tym razem, jednak w trzecim update’cie witamy funkcję, która na pewno ucieszy wielu! A także pełne wsparcie dla tytułu na systemach macOS.

Czytajcie dalej, aby wiedzieć, co i jak 👇🏻

Magiczne Lustro

Ukryte w Twoim obozie, dające pewny vibe “znalezione na targach vintage, ale zbyt fantazyjne, jak na styl naszego domu”, znajduje się Magiczne Lustro (Magic Mirror). Krążą legendy o jego słynnej mocy permanentnego zmieniania wyglądu, tego kto w nie spojrzy.

Magiczne Lustro pozwoli Ci zmienić wizerunek, na jakikolwiek sobie życzysz, jak wiele razy pragniesz. Są jednak pewne limity: Twój wygląd, głos, zaimki i region mogą zostać zmienione, ale nie Twoja rasa/sub-rasa oraz typ sylwetki. Oryginalni bohaterowie, najemnicy oraz Illithidy nie mogą być edytowani.


Tajemnicza otchłań Magicznego Lustra.

Jednak, kosmetyczne modyfikacje, które są konsekwencją Twojej rozgrywki pozostaną - wiedźma wpadła Ci w oko? Połknąłeś niedawno jakieś ciekawe kijanki? Nie ma takiego Magicznego Lustra, które by wymazało te wielkie życiowe decyzje.

Wsparcie dla Maca

Wraz z Patchem 3, Baldur’s Gate 3 jest od teraz w pełni obsługiwany na komputerach Mac!

Tak samo jak podczas premiery gry w sierpniu, zapisy utworzone na poprzedniej wersji BG3 na Macach nie będą kompatybilne z nowym, pełnym wydaniem.

Aby przygotować swój komputer i zminimalizować możliwe problemy, deweloperzy rekomendują zupełne odinstalowanie gry i usunięcie wszystkich modów, przed instalacją nowej wersji.

Minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe również zostały zaktualizowane dla Maców. Twórcy rekomendują procesor M1 Pro i włączony FSR, aby ogrywać tytuł na ustawieniach wysokich lub ultra. Sprawdźcie stronę gry na Steam po szczegóły.

Cały czas prowadzone są prace nad dodatkowymi funkcjami i nowymi scenami epilogu. W tym, jak i poprawianiu TYSIĘCY bugów i problemów pomaga feedback graczy. Jeśli chcecie przeczytać o nich wszystkich (po angielsku), zajrzyjcie do oficjalnych PATCH NOTES od Larian.

Do zobaczenia!

Carly

Karolina. Lubię battle areny, shootery i gry typu auto - chess. Poza tym czasem gram w symulacje i RPG i kocham dodawać mody do mojego Skyrima i Simsów. Piszę głównie o popularnych grach zespołowych jak League of Legends, Valorant czy Overwatch 😊🎮