Early Access spokojnej gry typu survival już na Steam! | Pathless Woods

Miniatura Early Access spokojnej gry typu survival już na Steam! | Pathless Woods Early Access spokojnej gry typu survival już na Steam! | Pathless Woods

Nowa gra studia Aniya Games, Pathless Woods, to kolejna pozycja z gatunku farming sim, jednak wprowadza ona swój własny smaczek - gra ta jest również survivalem. Zadowoli więc fanów gier typu Palia, którzy zawiedzeni byli brakiem kombatu. Wyszła już na Steamie w formie early acces, zaczynając ze zniżką 10% oraz z przeważająco pozytywnymi ocenami.

Co odróżnie Pathless Woods od innych gier z gatunku?

Jest to otwarty świat inspirowany dziedzictwem starożytnych Chin. Zagrać możemy z maksymalnie 3 znajomymi i wraz z nimi zwiedzać, budować i walczyć. Głównym zagrożeniem w grze są kultyści, agresywne zwierzęta, ale również sama w sobie natura. Potrzebujemy więc uprawiać jedzenie oraz budować schronienia żeby przetrwać.

Rolnictwo opiera się na tradycjnych chińskich metodach, urozmaici nam to więc rozgrywkę i da przerwę od monotonności innych gier w gatunku, które bazują głównie na standardach europejskich. Urocza grafika oraz elementy farming sim sprawią, że gra ta będzie świetnym wstępem do gatunku survival. Jest ona bowiem na pewno mniej przerażająca niż realizm i grosteska gier pokroju the Forest. Sprawdzi się ona również dla fanów kombatu, pozytywne komentarze zapewniają, że jest on bardzo dobrze zrobiony. Może być to zatem gra która połączy znajomych z różnymi gustami rozgrywki. 

Gra zapowiada się naprawdę znakomicie, szczególnie z zapewnieniami o stałych ulepszeniach (gra nie wyszła jeszcze w pełnej wersji). Na pewno powinna znaleść się na liście każdego fana przytulnych, ale i emocjonujących gier.