Fortnite: kolejny sezon “Wrecked” | Co już wiemy | Premiera

Miniatura Fortnite: kolejny sezon “Wrecked” | Co już wiemy | Premiera Fortnite: kolejny sezon “Wrecked” | Co już wiemy | Premiera

To nieuniknione - już za chwilę Wszechmocni i Śmiertelni muszą zniknąć z Wyspy Fortnite! Kto przybędzie na ich miejsce? Choć mamy kilka informacji, jeszcze nic konkretnego nie wiemy. Możemy jednak sporo wyczytać z tajemniczych postów na oficjalnym Twitterze Fortnite.

Zapoznajmy się zatem z tym, czego możemy spodziewać się już za kilka dni!

Premiera Rozdziału 5 Sezonu 3

To raczej pewne - kolejny sezon Rozdziału 5 rozpocznie się 24 maja 2024 roku. Będzie to już 30. sezon w historii gry.

Ile potrwa? Nie do końca wiadomo. Sądząc po długości ostatnich sezonów powinno to być 2,5 - 3 miesiące, ale może się to różnić. Przypuszczamy, że Sezon 3 zakończy się około sierpnia.

Zakończenie Wszechmocni i Śmiertelni

Wydarzyło się kilka rzeczy w Fortnite, które zwiastują rychły koniec rządów potężnych bogów. Po pierwsze, w powietrzu na Wyspie zaczął unosić się tajemniczy piasek.

Deweloperzy na Twitterze opublikowali krótki film, który przedstawia dobrze znanego konia trojańskiego podłożonego pod świątynię Zeusa. Na końcu wychodzą z niego nieco odmiennie ubrani agenci - zdecydowanie bardziej współcześni.

Czyżby mieli oni przejąć Wyspę?

Motyw kolejnego sezonu

To już od dawna podejrzewali gracze - Sezon 3 Rozdziału 5 będzie miał motyw Apokalipsy, a może bardziej postapokaliptyczny. Teraz już wiemy to na pewno.

Przed chwilą pisaliśmy Wam o wstawionym zdjęciu z ewidentnym nawiązaniem do Fallout. Fallout to oczywiście bardzo popularna seria gier, a teraz także serial o post-apo świecie. Aczkolwiek, raczej cała tematyka sezonu nie opierałaby się tylko na jednej współpracy!

Gdzieś też przewinął się hashtag "Wrecked", skąd znamy angielską wersję nazwy.

Twórcy gry podzielili się kolejną grafiką, w której fani dopatrzyli się powiązania z Furiosą - prequelem sagi Mad Max.

Co jeszcze ciekawsze, nadchodzący film Furiosa ma również mieć premierę 24 maja 2024 roku - czyli w dokładnie ten sam dzień, w którym przewidujemy początek Rozdziału 5 Sezonu 3!

Jeszcze nie wiemy, jak Fortnite zaimplementuje te wszystkie elementy - czy będą one w formie wydarzeń, a może stałych rzeczy w grze. Lecz z pewnością Apokalipsa rozkręci się na maksa!

Pojawił się też krótki trailer Sezonu, pokazujący wspomnianą burzę piaskową.

Roadmap Fortnite

Jakiś czas temu, pojawiły się wycieki rozkładu jazdy Fortnite. Stąd też gracze podejrzewali apokaliptyczny motyw kolejnego sezonu. Póki co, wszystko z tej mapy się zgadza - np. sezon Wszechmocni i Śmiertelni, współprace z Lady Gagą i Billie Eilish czy event Star Wars.

Możecie się jej przyjrzeć i spróbować odgadnąć kolejne elementy układanki! Jedne są bardziej oczywiste, inne bardziej enigmatyczne.

I co, jak zapowiada się dla Was kolejny sezon Fortnite? To zawsze wiele emocji dla fanów! Z pewnością już za chwilę poinformujemy Was o dokładnych informacjach o Sezonie 3 Rozdziału 5!

Do zobaczenia na Wyspie!

Carly

Karolina. Gram głównie ARAMy w LoL i TFT, czasem w CS2 🎮 Solo gram najczęściej w RPG, jak Skyrim czy BG3 🌇 a także cozy gry, np. Roots of Pacha 🏡 Kocham mody, skórki i wszystko co ładne 🔮 Piszę głównie o Fortnite, LoL, TFT, Valorant i innych popularnych grach 📋