Last Epoch wychodzi z wczesnego dostępu po 5 latach! | Patch 1.0

Miniatura Last Epoch wychodzi z wczesnego dostępu po 5 latach! | Patch 1.0 Last Epoch wychodzi z wczesnego dostępu po 5 latach! | Patch 1.0

Last Epoch to ARPG od studia Eleventh Hour Games, która pierwszy raz otworzyła się dla większej liczby graczy w 2019. Weszła wtedy do wczesnego dostępu i każdy, kto kupił ją na Steam, mógł w nią grać.

21 lutego 2024, czyli po prawie 5 latach spędzonych w procesie rozwoju i doskonalenia, w końcu wychodzi z Early Access i staje się pełnoprawną grą!

Ku uciesze fanów, produkcja otrzymała oczywiście “finalną” aktualizację 1.0. Była ona naprawdę potężna, tak że deweloperzy zdecydowali się zamknąć serwery na 24 godziny, w ramach przerwy technicznej.

Gra otworzyła się z powrotem wieczorem, 21 lutego, dlatego już teraz możecie spokojnie w nią grać albo zakupić i cieszyć się natychmiastowym dostępem.

Cena

W Polsce Last Epoch kosztuje 125 zł na Steam i jest to taka sama cena, jak przed wyjściem z wczesnego dostępu. Tytuł sporo pozytywnych opinii - ponad 80% recenzentów na Steam jest z niej zadowolonych.

Patch 1.0

Jest on naprawdę spory! Jeśli chcecie sprawdzić dokładne informacje, wejdźcie w ARTYKUŁ na oficjalnej stronie Last Epoch (po angielsku). Tutaj przyjrzymy się z grubsza najważniejszym elementom.

Nowe mistrzostwa klas

Jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy są nowe rozszerzenia klas.

Falconer (sokolnik) to trzecie mistrzostwo do klasy Łotrzyka. Jest on sprawnym taktykiem, który wykorzystuje pułapki i swojego nieustraszonego sokoła do polowania na wrogów.


Skrót umiejętności Sokolnika

Warlock (czarodziej) to również trzecie mistrzostwo, ale do klasy Akolity. Jest on władcą zakazanej magii, w której wykorzystuje klątwy, nekromancję, jak i moc ognia do rujnowania swoich przeciwników.


Skrót umiejętności Czarodzieja

Mistrzostwa te odblokujecie, zdobywając najwyższy poziom odpowiedniej klasy!

Frakcje przedmiotów

Możliwość dołączenia do Item Factions pojawi się z Waszym przyjazdem do kupieckiego miasta Maj’Elka, a dokładniej jego górnej dzielnicy. Każda frakcja pozwoli graczowi podejmować ważne i wynagradzające wybory, dotyczące wzmacniania jego łupów w Eterrze. Będziecie mogli budować w nich Reputacje i piąć się po rangach.

W patchu 1.0 doszły dwie frakcje przedmiotów.

Koło Fortuny (Circle of Fortune) zapewni Wam wzmocnienia do przedmiotów, które znajdziesz przez proroctwa, a także premie pasywne. Premie te zwiększą rzadkość znajdowanych przedmiotów, ale również ilość i jakość Waszych łupów.


Koło fortuny

Gildia Kupiecka (Merchant’s Guild) pozwoli Wam na wymianę przedmiotów z innymi graczami poprzez Bazar lub bezpośrednio. Bazar będzie nowym miasteczkiem, które znajduje się na północ od Maj’Elka w Divine Era. Wasza ranga w Gildii Kupieckiej zdeterminuje, czym możecie handlować. Im większa reputacja, tym większa szansa na zdobycie silnych i pożądanych przedmiotów.


Bazar Gildii Kupieckiej

Nowe umiejętności

Dla klasy Primalist

 • Gathering Storm - uderza wroga potężną burzą z piorunami.
 • Tempest Strike - kombinacja ataku z bliskiego dystansu, który przechodzi cykl uderzenia zimna, uderzenia fizycznego i uderzenia pioruna.

Dla klasy Sentinel, mistrzostwo Paladin

 • Healing Hands - leczy sojuszników w wybranym obszarze za 100 zdrowia i nakłada leczące ciepło, które leczy ich 80 zdrowia przez kolejne 3 sekundy.

Inne nowe funkcje

 • Resonances - dodatek do systemu dawania prezentów, który pozwala dawać wartościowe rzeczy znajomym, z którymi często gramy.
 • Cykl - Cykl to sezon w Last Epoch. Możecie stworzyć Cykliczną postać. Cykl będzie trwał do kolejnego większego patcha (1.1).
 • Pełen tryb offline - dostępy przez Steam.
 • System wariantów sceny - bogaty zestaw narzędzi pozwalający dostosować nastrój otoczenia.
 • Ulepszony system świateł z nowymi cieniami.
 • Nowe przerywniki filmowe i intro.
 • Pełne wsparcie kontrolerów.
 • Mnóstwo poprawek balansu.

Jedna z możliwych scenerii w Last Epoch

Mimo tak długiego czasu we wczesnym dostępie, być może Last Epoch Was jeszcze zaskoczy! Mamy nadzieję, że będziecie mieli wspaniałe doświadczenia z pełną wersją gry!

Do zobaczenia w Eterrze!

Carly

Karolina. Lubię battle areny, shootery i gry typu auto - chess. Poza tym czasem gram w symulacje i RPG i kocham dodawać mody do mojego Skyrima i Simsów. Piszę głównie o popularnych grach zespołowych jak League of Legends, Valorant czy Overwatch 😊🎮