Overwatch 2: Sezon 9 - Czempioni | Kosmiczny Kryzys | Karnet Bojowy | Mistrz Bohaterów | Nowe Junkertown

Miniatura Overwatch 2: Sezon 9 - Czempioni | Kosmiczny Kryzys | Karnet Bojowy | Mistrz Bohaterów | Nowe Junkertown Overwatch 2: Sezon 9 - Czempioni | Kosmiczny Kryzys | Karnet Bojowy | Mistrz Bohaterów | Nowe Junkertown

Właśnie przed chwilą, 13 lutego 2024, w życie wszedł kolejny, dziewiąty już sezon Overwatch 2, w którym wszyscy staniemy się Czempionami!

Sezon ten poza standardowymi nowościami wprowadza szereg zmian w trybie Rywalizacji i zdobywaniu rang, a także mnóstwo aktualizacji bohaterów. O tym opowiemy Wam w kolejnej nowince.

Tymczasem przyjrzyjmy się tematycznym atrakcjom, które już na nas czekają!

Kosmiczny Kryzys


Rozgrywka w Koszmicznym Kryzysie

To niekanoniczne wydarzenie w trybie współpracy (nie wpisuje się w główną fabułę Overwatch).

Polega ono na ukończeniu wyzwania i stawieniu czoła coraz to nowym celom. Każda misja będzie inna. Tryb gry jest dla 4 graczy.

Bohaterowie, których możecie wybrać w Kryzysie to Sigma, Wieprzu, Żołnierz-76, Mei, Torbjorn, Trupia Wdowa, Życiodawca, Moira, Ana lub Illari.

Lądujecie awaryjnie w Ekopunkcie: Antarktyda. Musicie naprawić swój statek i uciec. Jednak potężne potwory z Sektora Zero przejęły stację i czyhają na Was w ukryciu. Poza odpychaniem ich ataków, musicie znaleźć siłę, aby oprzeć się wezwaniu Kosmicznego Krakena.

Cele Kosmicznego Kryzysu zmieniają się między rozgrywkami. Każda z nich stawia jednego gracza przed wyborem, który zadecyduje o losie drużyny. Czy pomoże on uciec drużynie czy ulegnie i stanie się zdrajcą?

Poza tym, co tydzień modyfikatory misji będą się zmieniać!

  • Od 20 lutego do misji zostaną dodane śmiercionośne ataki artyleryjskie.
  • 27 lutego wprowadzony zostanie modyfikator Przygrzanie, dzięki któremu zniszczone jednostki Sektora Zero zostawią na polu bitwy lawę.
  • 5 marca modyfikator Burza z Piorunami, porazi bohaterów, którzy za blisko podejdą do przeciwników z Sektora Zero.

Kosmiczny kryzys potrwa do 12 marca.

Karnet Bojowy

Ulepszenia do Karnetu Bojowego Premium zapewni Wam ponad 80 poziomów nagród. Są to, np. skórki:

  • Ocalały dla Żołnierza-76,
  • Wierz Grozy dla Wieprza,
  • Mackowa Groza dla Torbjorna,
  • i inne.

Na samym końcu karnetu czeka na Was mityczna skórka Pradawna Przywoływaczka dla Moiry.


Prawdawna Przywoływaczka Moira

Jeśli chcecie jeszcze bardziej sypnąć groszem, zainwestujcie w Niezrównany Zestaw Karnetu Bojowego. W nim znajdziecie dodatkowo skórki Obserwator dla Sigmy i Krzewiciel dla Życiodawcy, a także 2000 monet Overwatch i 20 pominięć poziomów.

Nowe elementy kosmetyczne

Przez cały sezon w sklepie będą pojawiać się nowe skórki, również te na czasie - walentynkowe.

Do gry powrócą remiksy miłosnych skórek dla Reinhardta, Trupiej Wdowy i Kiriko. Będziecie mogli też ponownie zdobyć uwielbianego skina Kupidyn dla Hanzo! A także zupełnie nową walentynkową skórkę dla Żniwiarza.


Walentynkowy Żniwiarz

Poza tym czeka nas coś bardziej mrocznego - remiksy legendarnych skórek Bies dla Orisy i Mroczny Jeleń dla Lucio. Do tego skiny do broni inspirowane gangiem Los Muertos.

W tym sezonie przyjdzie nas zaskoczyć się nową współpracą! Z kim? Tego jeszcze nie wiemy…

Wieloosobowy Mistrz Bohaterów

To nowe doświadczenie, gdyż dotychczas było zarezerwowane dla pojedynczych graczy.

W trybie będziecie odpierać fale przeciwników, chronić wieże i wzmacniać środki obronne. Każda rozgrywka będzie wyglądała nieco inaczej, z innymi typami wrogów, celami i opcjami ulepszeń.


Mapa wieloosobowego Mistrza Bohaterów

Próbie możecie się poddać dowolnym bohaterem.

Odświeżone Junkertown

W sezonie Czempionów mapa Junkertown przechodzi gruntowny remont. Pierwsza sekcja, która była terenem dosyć otwartym, zyskuje wypalony budynek. Będzie on służył jako większa osłona dla strony atakującej.

Budowla koło bramy została za to wymieniona na wysoką wieżę ciśnień, która blokuje pole widzenia z miejsc nad przewężeniem. Umieszczono tam też więcej samochodów, przez co skraca się ścieżka po stronie klifu.


Brama odnowionego Junkertown nocną porą

Na balkonie na drugim obszarze usunięto apteczkę.

Na trzecim obszarze dodano z lewej strony korytarza pionową belkę, która blokuje pole widzenia z górnej półki i zapewnia atakującym więcej osłon. Poszerzono tam też korytarz, który znajduje się na zewnętrznej środkowej części.

Na mapie możecie także teraz wypróbować nowy motyw oświetlenia nocnego.

Do kiedy sezon 9 Overwatch 2?

Sezon 9 zaczął się 13 lutego 2024 roku. Biorąc pod uwagę, że ostatnie sezony Overwatch 2 trwały 56 dni, możemy spodziewać się, że Czempioni zakończą się około 10 kwietnia 2024.

Do zobaczenia w Overwatch!

Carly

Karolina. Lubię battle areny, shootery i gry typu auto - chess. Poza tym czasem gram w symulacje i RPG i kocham dodawać mody do mojego Skyrima i Simsów. Piszę głównie o popularnych grach zespołowych jak League of Legends, Valorant czy Overwatch 😊🎮