The Bustling World: zapowiedź RPG z otwartym światem w klimacie starożytnych Chin

Miniatura The Bustling World: zapowiedź RPG z otwartym światem w klimacie starożytnych Chin The Bustling World: zapowiedź RPG z otwartym światem w klimacie starożytnych Chin

Nie wiem, jak Wy, ale ja uwielbiam gry z oryginalną, piękną grafiką i stylem i to zdecydowanie przywiodło moje oko do The Bustling World od FireWo Games we współpracy z Thermite Games. Zdaje się, że nie tylko mi spodobał się zapowiedziany tytuł, gdyż w ciągu 20 dni od dodania na Steam, do swojej listy życzeń grę dodało 150 tysięcy osób.

Poznajmy lepiej tą produkcję, która zarówno w stylu, jak i rozgrywce przywołuje Azję i starożytne Chiny!

O The Bustling World

W tym antycznym świecie masz mnóstwo możliwości. Jest to gra z otwartym światem o charakterze nieco piaskownicy.

Możesz wybrać spokojne życie połączone z pracą, zaangażować się w handel i założyć rodzinę. Albo wypełnić swoje marzenia o bogactwie, władzy i militarnej potędze. Wyrusz na przygody, odkrywaj świat, rozwiązuj zagadki, walcz z bandytami i rekrutuj bohaterów. Albo, próbuj dotrzeć na szczyt wzmacniając swoje wpływy, planując miasta, uczestnicząc w polityce i poszerzając swoje terytorium.

Dynamiczny świat i postacie


Nocne miasto naprawdę wygląda na gwarne!

Zanurz się w świecie i stań się jego częścią. Mieszkańcy, każdy z własnym charakterem i powiązaniami rodzinnymi, będą zmieniali się na podstawie Twoich interakcji z nimi. Umieją oni podejmować także swoje własne decyzje.

Uprawianie roślin i hodowla zwierząt

Rozwijaj gospodarstwo, w którym możesz zasadzić ponad 60 typów roślin typowych dla starożytnych czasów. Każdy z gatunków ma jednak różne potrzeby co do gleby, wody czy temperatury!

Do swojej posiadłości możesz wybrać z pośród 30 gatunków zwierząt, zamieniając je także w bardziej potężne narzędzia do walki lub jazdy. Rozmnażaj je i trenuj dla szansy na mutację i odkrycie nowych rzadkich rodzajów.


Farma z różnymi rodzajami roślin

Przedsiębiorca czy rzezimieszek?

Znajdź mnóstwo okazji to uzbierania majątku w żywym mieście. Zajmuj się ciekawymi biznesami, zatrudniaj pracowników i zarządzaj rozwijaniem swojej sieci. Albo przyjmij zadania i wyrusz w nieznane, walcz z dzikimi istotami i zdobądź skarby. Zanurz się w świat frakcji Jianghu, podziemnych jaskini hazardu, sekretnych banków, zakazanych twierdz i szkół walki. Być może Twoje intrygii sprawią, że sam staniesz się głową tych zakazanych przybytków?

Zbuduj dom i nie tylko

Wytwórz nowe budowle miasta przy pomocy systemu konstrukcji oferującego około 2000 komponentów. Poza tym, skorzystaj z prawie 1000 pięknych przedmiotów i artefaktów, jak meble, chińska porcelana czy obrazy. Elementami tymi można również handlować.


Stwórz przytulne miesjce do mieszkanie ze swoją rodziną

Jak widzicie, funkcji rozgrywki jest sporo, a to jeszcze nie wszystko. Poza tym, gra ma oferować:

  • Strategię i symulację rozwijania miasta.
  • Dyplomację - negocjacje, groźby, działania wojenne, przymierza, szpiegostwo.
  • Zabawę i czas wolny - wypoczynkowe aktywności, pełne mini-gier.
  • Rzemiosło - antyczne techniki wytwarzania, np. gotowanie, szycie czy metalurgia.

Gra chce zapewnić aktywności tak naprawdę dla każdego i wydaje się, rozgrywkę, którą można wielokrotnie powtarzać bez szybkiego znudzenia. Czy to się rzeczywiście uda i czy wszystkie te elementy zostaną w pełni rozwinięte?

Multiplayer

Na razie nie mamy dokładnych informacji, jak będzie wyglądać rozgrywka z innymi. Wiemy natomiast, że tryb gry dla większej liczby osób jest planowany, dzięki stronie gry na Steam. Zawarte tam informacje to występowanie Sieciowego PvP i Sieciowej kooperacji.

Zakładamy więc, że do naszego świata będziemy mogli zaprosić znajomych, którzy również będą tam prowadzić swoje interesy/mieć dom i gospodarstwo. Być może w grę wchodzi także prowadzenie wojen z innym graczem i próbowanie swoich armii. Ze zwiastuna wiemy, że dostępna będzie Arena, więc może tam będziemy się mogli zmierzyć z innymi w indywidualnej walce.

Premiera

The Bustling World nie ma jeszcze potwierdzonej daty premiery. Na razie nie ma też informacji o dostępie na inne platformy niż PC poprzez Steam. Jednak Thermite Games zazwyczaj wydaje gry jedynie na komputery, więc nie powinniśmy mieć wielkich oczekiwań do wersji na konsole.

Z tego co wiadomo, na razie nie jest planowana polska wersja językowa gry. Dostępnych ma być jednak 11 języków, w tym oczywiście angielski.

Co myślicie o The Bustling World? Nie mogę oprzeć się myśli, że przypomina nieco chińskie Simsy/Paralives. Jednak ręcznie malowana grafika w stylu azjatyckiej ilustracji potrafi skraść serce. Mamy nadzieję, że producenci zrealizują swoje cel i wydadzą dobrą, pełną grę.

Do zobaczenia!

Carly

Karolina. Lubię battle areny, shootery i gry typu auto - chess. Poza tym czasem gram w symulacje i RPG i kocham dodawać mody do mojego Skyrima i Simsów. Piszę głównie o popularnych grach zespołowych jak League of Legends, Valorant czy Overwatch 😊🎮