VoidTrain w ramach wczesnego dostępu na Steam

Miniatura VoidTrain w ramach wczesnego dostępu na Steam VoidTrain w ramach wczesnego dostępu na Steam

Dziś, czyli 9 maja, gra VoidTrain ma swoją premierę w Steam Early Access. Wcześniej była ona oferowana jedynie w ramach wczesnego dostępu na Epic Games Store.

VoidTrain jest to gra survivalowa, za której produkcję odpowiada HypeTrain Digital oraz Nearga. Akcja dzieje się na pokładzie międzywymiarowego pociągu ekspresowego. Gracz wciela się w rolę mechanika, który trafił do dziwnej i tajemniczej pustki – nieznanego świata pełnego nietypowych istot, wrogów i miejsc, który czeka na odkrycie. Zadaniem mechanika jest ulepszanie i rozbudowywanie swojego pociągu, zbieranie nowych materiałów, które będą służyć upgradowi broni oraz walka z wrogami. Oprócz tego czekają go liczne zagadki oraz sekrety. Tytuł pozwala na rozgrywkę w pojedynkę lub w sieciowym trybie współpracy z maksymalnie 4 osobami.

Obecnie VoidTrain oferuje pierwszy z trzech zaplanowanych rozdziałów kampanii. Oprócz tego tytuł dostępny jest z polskimi napisami. Już od jakiegoś czasu na Steamie dostępna jest wersja demo tej gry, która zbiera dość pozytywne opinie. Jest to też dobra okazja do sprawdzenia VoidTrain przed wydaniem pieniędzy.