Overwatch 2: rozpoczęcie Sezonu 10 | Darmowi bohaterowie | Krzywe Zwierciadło | Starcie

Miniatura Overwatch 2: rozpoczęcie Sezonu 10 | Darmowi bohaterowie | Krzywe Zwierciadło | Starcie Overwatch 2: rozpoczęcie Sezonu 10 | Darmowi bohaterowie | Krzywe Zwierciadło | Starcie

Czas zacząć kolejny rozdział w przygodzie Overwatch 2! A w nim czeka na nas trochę atrakcji, ale i poważnych zmian! Nie bójcie się, wydaje się, że raczej Was one ucieszą. O niektórych zmianach ochrony i komfortu użytkowników możecie już przeczytać TUTAJ.

Przyjrzyjmy się kolejnym nowościom wchodzącym dziś do gry!

Premiera

Sezon 10. Overwatch 2 rozpocznie się 16 kwietnia 2024 prawdopodobnie około godz. 21 w Polsce.

Venture

Venture w końcu oficjalnie wchodzi do gry. Niektórzy mogli mieć okazję już wypróbować bohatera w marcu, ale zapowiedziany był już w grudniu.

Venture nosi ze sobą ogromne wiertło, dzięki któremu może również przemieszczać się po polu walki.

Jeśli chcecie lepiej poznać jej umiejętności, zajrzyjcie do TEGO ARTYKUŁU.

Darmowi bohaterowie

Venture zostanie udostępniona graczom za darmo! Ale to nie wszystko… od teraz wszyscy przyszły, teraźniejsi i przyszli bohaterowie będą odblokowywani natychmiast dla wszystkich, którzy ukończyli wprowadzenie nowego gracza.

Nie musicie już więc kupować, bądź wspinać się po karnecie bojowym, aby zdobyć nowego bohatera.

Krzywe Zwierciadło

To ograniczone czasowo wydarzenie, które potrwa od 23 kwietnia do 13 maja. Bohaterowie w nim zamienili się rolami - dobro stało się złem i na odwrót. Tak, więc postacie otrzymują odmienione zdolności, np. Łaska już jako Zemsta będzie posiadała umiejętność Spalenie Duszy.

Dodatkową atrakcją jest zmodyfikowana mapa Posterunek Gibraltar, przejęta przez Szpon.


Bohaterowie w Krzywym Zwierciadle

Łatwiejsze zdobywanie nagród

Monety zostaną przeniesione z tygodniowych wyzwań do Karnetu Bojowego, więc będziecie je zdobywać po prostu grając.

Będziecie mogli zdobyć także więcej monet w sezonie, gdyż w Karnecie znajdziecie ich aż 600.

Mityczne pryzmaty

To nowa waluta, która pozwoli na odblokowywanie mitycznych skórek.

Najlepszym sposobem ich zdobycia jest kupienie Karnetu Bojowego Premium. Po jego ukończeniu, powinniście mieć 80 pryzmatów. To akurat, aby kupić jedną mityczną skórkę.

W tym sezonie dodaną mityczną skórką jest Zemsta dla Łaski. Jeśli jednak wolicie innego bohatera, możecie użyć walutę do kupienia jakiejkolwiek poprzedniej mitycznej skórki.


Skórka Zemsta dla Łaski

Jest też szansa, że w przyszłość w sklepie pojawią się mityczne elementy ozdobne, które będzie można właśnie kupić za mityczne pryzmaty. Biorąc to pod uwagę, zatrzymanie ich na jakiś czas nie jest złym pomysłem!

Karnet Bojowy

Nieodłączny element nowego sezonu. Znajdziecie w nim 80 poziomów z nagrodami, jeśli kupicie Karnet Bojowy Premium.

Nagrodami są chociażby skórki, np. Agentka Colomar dla Sombry czy Złomiara dla Symmetry i wiele innych.

Jeśli macie ochotę na więcej, możecie zdecydować się na Niezrównany Zestaw Karnetu Bojowego, który dodatkowo oferuje 2000 monet Overwatch, 20 pominięć poziomów oraz legendarne skórki dla Reinhardta i Any.

Starcie

Tryb Starcia będzie kolejnym limitowanym trybem sezonu 10. Polegać będzie na przejmowaniu punktów na mapie z liniowymi ścieżkami. Obszar, an którym zmierzą się dwie drużyny będzie symetryczny, a punktów będzie 5. Będziecie musieli je przejmować oraz bronić!

To dopiero wersja próbna Starcia i odbywać się ona będzie na nowej mapie Hanaoki.


Hanaoki

Starcie będzie dostępne od 16 do 29 kwietnia.

Aktualizacje bohaterów

Główne zmiany zaszły jeśli chodzi o Burzyciela, którego zdolności zostały odmienione. Może teraz ochronić członków drużyny i szarżować na wrogów oraz korzystać z Adaptabilnych Osłon, które umożliwiają przeniesienie dodatkowej wytrzymałości tarczy na pobliskich sojuszników.

Ulepszony został także Pazur, który zapewnia lepszą kontrolę podczas huśtania. Możecie nacisnąć przycisk trybu podstawowego, gdy Pazur jest przyczepiony do terenu i wycofać Burzyciela, co zapewnia dodatkową mobilność. Czas odnowienia Pazura został zmodyfikowany i będzie częściowo zwracany, jeśli nie osiągniecie zawrotnych prędkości.


Burzyciel

Inne zmiany bohaterów:

  • osłabienie Sombry i Smugi, które po poprzednich zmianach stały się nieco za silne.
  • Niewielkie wzmocnienia dla tanków.
  • Zmiany mocy obrażeń i leczenia dla bohaterów wsparcia, w tym Moiry i Illari. Wzmocnienie dla Życiodawcy.

Aktualizacje Rywalizacji

Będziecie mogli odblokować dowolny złoty wariant broni, dzięki Punktom Rywalizacji 2024. Nie możecie wykorzystać sumy Klasycznych Punktów Rywalizacji z Punktami Rywalizacji 2024!

O innych zmianach w Rywalizacji, jak np. “szerokie grupy”, dzięki którym zagracie razem z każdym znajomym, nieważne jaką ma rangę, czy karach za opuszczanie meczów przeczytacie TUTAJ.

Sezon 10. potrwa zapewne około dwa miesiące tj. 9 tygodni! Cieszycie się z nowej bohaterki i dostępności wszystkich postaci? A może nowe tryby wpadły Wam w oko?

Do zobaczenia w Overwatch 2!

Carly

Karolina. Gram głównie ARAMy w LoL i TFT, czasem w CS2 🎮 Solo gram najczęściej w RPG, jak Skyrim czy BG3 🌇 a także cozy gry, np. Roots of Pacha 🏡 Kocham mody, skórki i wszystko co ładne 🔮 Piszę głównie o Fortnite, LoL, TFT, Valorant i innych popularnych grach 📋