Złe informacje dla fanów serii ARK

Miniatura Złe informacje dla fanów serii ARK Złe informacje dla fanów serii ARK

Kilka dni temu Studio Wildcard opublikowało pierwsze złe informacje związane z premierą ARK 2.

Według wcześniejszych doniesień gra miała zadebiutować jeszcze w tym roku. Nic dziwnego, że po licznych zapowiedziach, fani spodziewali się już tylko konkretnego miesiąca. Premierę wyczekiwanego tytułu jednak przesunięto na drugą połowę 2024 roku. Wszystko w wyniku pojawienia się małych problemów i chęci lepszego poznania silnika Unreal Engine 5, na którym tworzona jest gra.

"Przetrwaj przeszłość. Oswajaj przyszłość"

Na pociesznie, fani otrzymali informację o nadchodzącym remasterze ARK: Survival Evolved, czyli odświeżonej wersji pierwszej odsłony gry.

ARK: Survival Ascended – bo taki tytuł nosi remaster – zapowiedziany został w styczniu, przez współzałożyciela studia Jeremy’ego Stieglitz’a, jako bezpłatna aktualizacja, której premiera ma mieć miejsce w sierpniu jeszcze tego roku. Ma on zawierać takie funkcje jak: dynamiczna woda, interaktywna roślinność, poprawione renderowanie, cross-platformową rozgrywkę, nowy system zapobiegający oszustom, ulepszoną mini mapę, poprawiony widok z trzeciej osoby oraz pierwszą w branży - wieloplatformową opcję modowania.

Jak się jednak okazuje, studio zmieniło plany i ARK: Survival Ascended będzie płatny. Remaster przez rok będzie dostępny w promocyjnym pakiecie ARK Respawned Bundle, wraz z preorderem Ark 2 za 50 dolarów.

Niestety to jeszcze nie koniec złych wieści. Deweloperzy potwierdzili zamknięcie oficjalnych serwerów ARK: Survival Evolved po uruchomieniu remastera, w wyniku czego gracze są wręcz zmuszeni do zakupu aktualizacji. Ci, którzy tego nie zrobią, będą musieli przenieść się na prywatne serwery lub grać wyłącznie w trybie dla pojedynczego gracza.

Pojawiają się głosy fanów mówiące o tym, że 50 dolarów to przyzwoita cena za nadchodzący pakiet i mimo wszystko z niecierpliwością czekają na ARK 2, jednak większość czuje się oszukana i nie ukrywa swojego oburzenia zaistniałą sytuacją. Niezadowoleni są na pewno posiadacze Xbox One oraz PlayStation 4, ponieważ te platformy nie otrzymają remastera oraz funkcji cross-playu pomiędzy posiadaczami klasycznej i odświeżonej wersji.