Fortnite: jak podziękować kierowcy autobusu? | I inne questy | Rozdział 5 Sezon 1

Miniatura Fortnite: jak podziękować kierowcy autobusu? | I inne questy | Rozdział 5 Sezon 1 Fortnite: jak podziękować kierowcy autobusu? | I inne questy | Rozdział 5 Sezon 1

Sezon 1 Rozdziału 5 Fortnite powoli dobiega końca (będzie trwał jeszcze do 8 marca). Warto, więc wypełnić swoje przepustki bojowe! A nic w tym tak nie pomaga, jak robienie questów, które mogą dać nam spory zastrzyk XP.

W tym artykule znajdziecie rozwiązania kilku questów tego sezonu Fortnite, które mogły być nieco zagadkowe.

Podróżuj do przyszłości powoli

Ten quest brzmi dosyć tajemniczo, ale jest dość prosty. O ile potraficie przeżyć na Wyspie! Musicie po prostu przetrwać żywym przez 300 sekund, czyli 5 minut. Czas ten liczy się od kiedy lecicie autobusem.

Odbijaj się na parasolach lub oponach

Najłatwiej to zadanie wykonać w Ritzy Riviera. Znajdziecie tam parasolki na tarasie. Wystarczy, że na nie wskoczycie, a wybiją Was one w górę i zadanie będzie ukończone.


Ritzy Riviera (dzięki Fortnite News)

Pokonaj dystans przy pomocy noża z kotwiczką

Nóż z kotwiczką możecie kupić u NPC Nadziei za 400 sztabek złota. Znajduje się ona w Gasnących Górach. Można go również znaleźć lub odebrać innemu graczowi, ale to może być trudniejsze. Następnie udajcie się w góry albo w tak naprawdę dowolny teren i strzelajcie przy pomocy kotwiczki w obiekty. Wymagany dystans to 250 m i nie zajmie Wam to dużo czasu.

Asystuj przy odzyskiwaniu skrytek bojowych

Skrytki bojowe pojawiają się dopiero przy 2 lub 3 zamknięciu burzy. Następnie zobaczycie na swojej mapie nową ikonkę, podobną do baterii, na niebieskim tle. Tam znajdziecie skrytkę. Uważajcie na innych graczy! Otworzenie skrzynki zajmuję trochę czasu, musicie przy niej stać.

Przyjmij zadanie z tablicy zleceń

Tablicę zleceń znajdziecie w np. Gasnących Górach, ale i przy większości nazwanych lokalizacji. Klikając przycisk interakcji, zaakceptujecie misję wyeliminowania wrogiego gracza. Otrzymacie imię i skórkę konkretnego gracza, a także rozpocznie się odliczanie 6 minut. W tym czasie musicie pozbyć się wyznaczonego celu.

Pokonaj dystans, ślizgając się po śniegu

Udajcie się na najwyższy szczyt, np. w okolicy Gasnących Gór. Tam macie duży dystans, aby zjechać po śniegu. Na klawiaturze robimy to za pomocą przycisku Ctrl. Następnie możecie ponownie wspinać się na wzgórze i z niego zjeżdżać, aż osiągniecie wymagany w questcie dystans.


Gasnące Góry (zdjęcie Fortnite Wiki)

Podziękuj kierowcy busa

Bardzo proste i urocze zadanie! Wystarczy, że podczas lotu na początku gry klikniecie klawisz emotki. Na klawiaturze jest to B, a na konsolach strzałka w dół. W wersji na telefon ikona emotki znajduje się w prawym górnym rogu.

Mamy nadzieję, że ten mini poradnik rozjaśnił Wam zadania, które może sprawiły problem. Już niedługo kolejny, miejmy nadzieję, ekscytujący sezon Fortnite, a z nim nowe zadania i przepustka bojowa.

Do zobaczenia w busie!

Carly

Karolina. Lubię battle areny, shootery i gry typu auto - chess. Poza tym czasem gram w symulacje i RPG i kocham dodawać mody do mojego Skyrima i Simsów. Piszę głównie o popularnych grach zespołowych jak League of Legends, Valorant czy Overwatch 😊🎮