Kamerka do streamowania - która najlepsza?

Miniatura Kamerka do streamowania - która najlepsza? Kamerka do streamowania - która najlepsza?

Aktualnie możemy zauważyć, że streamowanie na platformach, takich jak Twitch, Kick czy YouTube, staje się coraz to bardziej popularne. Coraz większa liczba osób potrzebuje sprzętu do prowadzenia takich transmisji na żywo. Co zazwyczaj wchodzi w skład takiego stanowiska? Oczywiście komputer, konsola czy laptop - coś, co ma możliwość transmitowania obrazu, słuchawki lub głośniki, mikrofon oraz kamerka. Nie wszyscy chcą pokazywać swoją twarz, ale jak już postanawiamy to zrobić, warto by było skorzystać z odpowiedniej kamery.

Na co zwrócić uwagę?

Zaczynamy od rozdzielczości - najlepiej, aby to była minimum Full HD, gdzie im lepsza rozdzielczość, tym zazwyczaj więcej będziemy musieli zapłacić. Jednakże 1080p powinno dobrze się sprawować. Warto również zwrócić uwagę na to, ile klatek na sekundę rejestruje taka kamerka. Zdecydowanie należy zwrócić się w stronę 60 klatek na sekundę. Można również kupić urządzenie obsługujące maksymalnie 30 klatek na sekundę, jednakże obraz nie będzie wtedy aż tak płynny. Jeżeli nie posiadamy mikrofonu, niektóre modele również oferują wbudowany w kamerkę. Ważnym elementem będzie również kąt widzenia, czy odpowiednie mocowane.

Kamerka do 100 zł

IMILAB Webcam 1080p

Posiada rozdzielczość FullHD 1080p, 30 klatek na sekundę, wbudowany mikrofon. Kąt widzenia wynosi 85 stopni, a kamera dodatkowo jest wyposażona w czujniki, które automatycznie mogą ustawić jasność obrazu odbieranego przez urządzenie.

Kamerka do 200 zł

Logitech HD Webcam C270

Urządzenie, to umożliwia wyświetlanie obrazów w rozdzielczości HD 720p. Kamerka posiada wbudowany mikrofon, co umożliwia odbieranie dźwięku w dobrej jakości. Zastosowana w kamerce technologia Fluid Crystal zapewnia wyraźny i jasny obraz, co przyczynia się do uzyskania jak najlepszej jakości obrazu. Ponadto, kamerka posiada czujniki światła, które umożliwiają automatyczne dostosowanie ustawień obrazu do warunków oświetleniowych w pomieszczeniu.

Kamerka do 400 zł

Logitech C920

Sprzęt ten umożliwia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości Full HD 1080p. Urządzenie posiada dwa mikrofony, które umożliwiają odbieranie dźwięku w jak najlepszej jakości. Ponadto, jest wyposażone w szklany obiektyw, co zapewnia lepszą jakość obrazu w porównaniu do obiektywów wykonanych z innych materiałów. Kamera posiada także czujniki ostrości oraz światła, co umożliwia dostosowanie ustawień obrazu do warunków otoczenia oraz uzyskanie jak najlepszej jakości.

Kamerka do 500 zł

Logitech StreamCam Grafitowa

Kamerka posiada dwa mikrofony oraz umożliwia wyświetlanie obrazów w rozdzielczości FullHD z prędkością 60 klatek na sekundę. Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w czujniki, które umożliwiają śledzenie twarzy, ostrości oraz światła, co pozwala na uzyskanie jak najlepszej jakości obrazu.

Kamerka 500+

Logitech BRIO Webcam 4K

Produkt oferuje rozdzielczość 4K oraz umożliwia pięciokrotne powiększenie. Przy wykorzystaniu rozdzielczości 4K możliwe jest wyświetlanie obrazów z prędkością 30 klatek na sekundę, natomiast w przypadku rozdzielczości Full HD, możliwe jest wyświetlanie obrazów zarówno z prędkością 30 jak i 60 klatek na sekundę. Urządzenie posiada najważniejsze czujniki, w tym czujniki światła i ostrości, co umożliwia uzyskanie jak najlepszego obrazu. Dodatkowo, urządzenie jest wyposażone w czujniki, które umożliwiają odczytywanie twarzy.

Podsumowanie

Przy wyborze odpowiedniej kamery internetowej warto przede wszystkim określić, do czego chcemy ją wykorzystać. Jeśli nie planujemy korzystać z niej do transmitowania obrazu na bardzo dużym ekranie, to wybór tańszego modelu powinien nam wystarczyć. Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i czy nie przepłacimy za funkcje, których wcale nie będziemy używać.

Wszystkie prezentowane kamery internetowe posiadają technologię Plug&Play, czyli są w stanie działać bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników czy oprogramowania. Dzięki temu ich podłączenie i uruchomienie jest bardzo proste i szybkie, a my możemy natychmiast rozpocząć korzystanie z urządzenia.

Maja "Tebvsille"

Na co dzień programistka, w wolnym czasie zapalony gracz szukający codziennie nowych przygód.