Cassette Beasts - znamy datę premiery trybu multiplayer!

Miniatura Cassette Beasts - znamy datę premiery trybu multiplayer! Cassette Beasts - znamy datę premiery trybu multiplayer!

25 marca 2024 ogłoszono, że popularna gra Cassette Beasts dostanie wersje mobilną na iOS i Androida. Nie znamy jednak jeszcze dokładnej daty aktualizacji, znamy już za to datę dodania multiplayera do gry!

Cassette Beasts to gra RPG przypominająca znane każdemu Pokemony. Chodzimy po świecie zbierając magiczne stwory jednak oprócz pokeballa do chwytania używamy (jak można domyśleć się po tytule) kaset, a następnie zamiast przywołać go, sami przybieramy postać nagranego stwora za pomocą odtwarzacza! Co jeszcze wyróżnia grę na tle podobnych, to fakt że można łączyć swoją formę z innymi tworząc jeszcze silniejsze postacie. Gra wyszła 26 kwietnia 2023 ku zachwytowi wielu graczy, bardzo szybko zdobyła wiele pozytywnych opini, a nawet nominacje British Academy Games Awards.

Ale czy multiplayer to coś nowego?

Już od premiery dało się zagrać z innym graczem, było to jednak możliwe tylko poprzez lokalny co-op. Update przewidziany na 20 maja ma już dodać rozgrywkę na 8 osób, z możliwością chwytania razem stworków, zwiedzania, bicia się, tradowania, a nawet wspólnych raidów. W updacie ma być również dodany być crossplay umożliwiający kooperację graczy z wielu platform. Gra na razie wydana jest na Nintendo Switch, Xbox i PC (Steam).

Do 1 kwietnia trwa promocja na tą grę -30%, więc polecam biec i zacząć grać w przygotowaniu na multiplayer! 

Słodko nostalgiczna grafika na pewno was zachwyci!