Conan Exiles: Age of War Rozdział 3 - nowości z prywatnego pokazu dla redakcji | Data premiery | Tawerny | Szturm |

Miniatura Conan Exiles: Age of War Rozdział 3 - nowości z prywatnego pokazu dla redakcji | Data premiery | Tawerny | Szturm | Conan Exiles: Age of War Rozdział 3 - nowości z prywatnego pokazu dla redakcji | Data premiery | Tawerny | Szturm |

W tym tygodniu miałam przyjemność uczestniczyć w niemalże prywatnym pokazie studia Funcom dla różnych redakcji stron gamingowych.

Główny projektant, Dennis Douthett oraz Senior Content Creator, Tor Egil Andersen, przy wsparciu Magnusa Sanforda, Starszego Menadżera PR i Eventów zaprezentowali nam z bliska zawartość, która pojawi się w najnowszej aktualizacji do Conan Exiles. Tym samym rozpocznie się Rozdział 3 ery Age of War!

Gracze na pewno nie będą się nudzić!

Czym dokładniej jest Conan Exiles? Jakie cechy wyróżniają tę produkcję? Należałoby zacząć od udzielenia odpowiedzi na te pytania, żebyście sami zweryfikowali, czy nowość od Funcom ma do zaoferowania to coś, czego oczekujecie od gry komputerowej. Osobiście spotkałam się z tą serią po raz pierwszy, nie miałam wcześniej doświadczenia z produkcjiami od Funcom. Pierwszy kontakt z grą przyniósł jednak zamierzony przez projektantów efekt - Conan Exiles zrobiło na mnie ogromne wrażenie i moim zdaniem stwarza świetne pole do rozgrywki wieloosobowej.

Conan Exiles

Conan Exiles to wieloosobowa gra survivalowa online, obecnie wzbogacona o czarną magię, osadzona w świecie Conana Barbarzyńcy.

Fabuła rozpoczyna się, gdy Conan ratuje Cię przed śmiercią, ale życie w surowych warunkach też nie jest łatwe. Na szczęście z pomocą przychodzą nieznajomi lub przyjaciele. Możesz wybudować własny dom, a nawet miasto! W ten sposób możesz stać się potężnym wojownikiem, czy nawet czarownikiem.

Budowa to spora część rozgrywki w Conan - jeśli to coś, co lubisz, na pewno przypadnie ci do gustu. Grając nie tylko masz możliwość tworzenia ogrodu, możesz też zaplanować jego obronę. Teraz jeszcze lepiej, dzięki nadchodzącej aktualizacji.

Ale to nie wszystko, na czym skupia się Conan Exiles. Znajdziecie tam dynamiczny system walki oraz wiele broni do wyboru. Możecie podbijać miasta swoich wrogów i brać niewolników, którzy następnie będą służyć Wam w Waszym dworze. Świat jest pełen miejsc do eksploracji - czekają na Was chociażby mroczne pradawne ruiny.

Rozdział 3 Age of War

Teraz przejdźmy już do tego, co znajdzie się w najnowszej aktualizacji.

Tawerny

Zapewne największą atrakcją tego Rozdziału, będzie możliwość wzbogacenia swojego miasta o żywe miejsce spotkań - tawernę!

Ostatni update pozmieniał nieco w systemie oczyszczeń, dzięki czemu możecie uwolnić niewolników, którzy zostali uwięzieni przez Stygijczyków. Jednym z tych niewolników będzie towarzysz, który niechętnie będzie walczyć u Waszego boku, ale za to pochwali się umiejętnościami barmańskimi. Możecie go więc zatrudnić w Waszej nowej tawernie.

Kiedy postawicie go za barem, w lokalu zaczną pojawiać się patroni, którzy mają więcej opcji dialogowych.

Możecie także zapłacić najemnikom, aby stacjonowali przez jakiś czas w Waszej tawernie. Mają oni różne przydatne funkcje np. sprzedaż przedmiotów. Dzięki tej metodzie nie musicie już wszystkich zmuszać siłą i mieczem do zostania Waszymi “przyjaciółmi”, możecie im po prostu zapłacić. Cóż, co kto woli…

Goście tawerny mogą zostać przydzieleni do poszczególnych miejsc, między innymi do krzeseł czy baru, gdzie otrzymają swoje animacje.


Przykładowa tawerna w Conan Exiles.

Przydzielanie NPC do miejsc będzie działało lepiej nie tylko w tawernie. Również przyda się na murach obronnych. Przykładowo gdy chcecie, aby łucznicy naprawdę obraniali z dystansu Waszą osadę, będziecie mogli przydzielić ich do odpowiedniego przedmiotu w miejscu, z którego mają to robić. Dzięki temu nie będą już dążyli do walki z jak najbliższej odległości, ale wykonają powierzoną funkcję.

Powracając do tawerny, każdy posiadacz kopii gry może ją zbudować, a ciekawsze przedmioty do dekoracji dostępne są w Karnecie Bojowym. Bazowe elementy, jak bar, otrzymacie jednak w aktualizacji za darmo.

Podziemia

Deweloperzy zdecydowali się też na rozbudowanie wyglądu lochów Waszego miasta. Dodanych zostanie więcej kosmetycznych akcesoriów, również takich, do których możecie przydzielać NPC. Tak, będziecie mogli umieszczać ich w różnych klatkach!

Nowy wierzchowiec

Do tego Rozdziału, dostępnymi wierzchowcami były koń i nosorożec.

W Rozdziale 3 pojawi się nowość w tym temacie - wielbłąd! Niesłychanie wpisze się on w pustynny krajobraz.

Wielbłąd będzie świetnym wierzchowcem do przenoszenia ekwipunku.

Nowy zwierzak będzie darmową funkcją, jak również siodło dla niego. Ciekawsze motywy siodła znajdziecie w Karnecie Bojowym.

Nowy rajd

W ostatnim rozdziale to Stygijczycy uprzykrzali Wam życie, teraz Wy możecie się im odwdzięczyć. Okazuje się, że Ruiny al-Merayah kryją fortecę Waszych wrogów.


Ruiny al-Merayah - twierdza Stygijczyków.

Już od początku próby wtargnięcia do twierdzy będziecie nieustannie atakowani przez fale jej obrońców. Punktem kulminacyjnym jest pokonanie Komendanta na jej szczycie.

Rajd jest szybki. Musicie przejść przez dwie ściany obronne, za którymi znajduje się zamek. Jest to świetna okazja do użycia ofensywnych broni i gadżetów, jeżeli gracie w serwerze PvE.

Zamek zawiera mnóstwo łupów, głównie pieniędzy, które możecie wydać, np. w swojej tawernie.

Szturm przeznaczony jest dla dwóch osób o wysokim poziomie i dobrym wyposażeniu. Możliwe jest też ukończenie go przez jednego gracza z wysokim poziomem i sporą ilością wyposażenia.

Twórcy Conan Exiles planują dodać więcej takich miejsc i tworzą system, który pozwoli na dodanie ich na całej mapie.

Rajd jest dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy gry.

Szturm jest też świetną okazją do użycia potężnych awatarów. Poprzedni update nieco je zmodyfikował i nie są już tak silne, ale sprawdzą się do niszczenia murów twierdzy i wsparcia!

Taran

Poprzednio mogliście zauważyć, że używają go NPC, ale od Rozdziału 3 będziecie mogli także posiąść tarana i używać go, chociażby do rozwalania murów!


Taran używany przez wroga

Przedmioty Premium

Wraz z nowym Rozdziałem w sklepie premium znajdziecie mnóstwo nowych dekoracyjnych przedmiotów, również pasujących do tawerny, oraz nowe zestawy zbroi.

Battle Pass także został dopasowany do okazji. Znajdą się w nim przykładowo emotki stanu po spożyciu zbyt dużej ilości trunków z baru.

Pamiętajcie, że w Battle Passie znajdziecie też monety, które możecie przeznaczyć na kolejny Karnet Bojowy. W ten sposób możecie mieć tak naprawdę nieskończoną Przepustkę za jednym zakupem.

Przedmioty ze sklepu i Karnetu nie wpływają na rozgrywkę są czysto dekoracyjne.

Beta Server

Rozdział 3 jest już do wypróbowania na Beta Serwerach, do których możecie się dostać przez Steam. Nie znajdziecie tam jednak Karnetu Bojowego i Sklepu.

Plany na przyszłość

W czwartek 16 listopada, Funcom już zapowiedział Rozdział 4 Age of War. Czego możemy się tam spodziewać?

System Fatality znany z Age of Conan, który pozwala zabijać wrogów w niezwykłą gracją dzięki epickim animacjom.

Wasi kraftujący towarzysze mają dostać takie same opcje, jak towarzysze walki - chociażby możliwość zmiany ich stroju itp.

Premiera

A kiedy w grze oficjalnie pojawi się Rozdział 3 Ery Age of War w Conan Exiles? Już 14 grudnia 2023!

Co sądzicie o najnowszych zmianach w Conan Exiles? Skorzystacie z nich w swoich grach? Mamy nadzieję, że podobały się Wam dodatkowe informacje od nas!

Do zobaczenia na Ziemiach Wygnańców!

Carly

Karolina. Gram głównie ARAMy w LoL i TFT, czasem w CS2 🎮 Solo gram najczęściej w RPG, jak Skyrim czy BG3 🌇 a także cozy gry, np. Roots of Pacha 🏡 Kocham mody, skórki i wszystko co ładne 🔮 Piszę głównie o Fortnite, LoL, TFT, Valorant i innych popularnych grach 📋