Średnie recenzje, a kochane przez graczy

Miniatura Średnie recenzje, a kochane przez graczy Średnie recenzje, a kochane przez graczy

Bywa czasami tak, że zwyczajnie nam się coś podoba. Nie jesteśmy jednak w stanie określić dlaczego. Bo tak już jest. Może być to użycie jakiejś przyprawy w posiłku, która podkreśli walory smakowe w nieznany nam sposób. Ujęcie lokalnej flory w jednym, wyjątkowym momencie. Uśmiech bliskiej nam osoby, który widzieliśmy tysiące razy. Wyjątkowo obfita poranna defekacja, po spożytej dnia poprzedniego hawajskiej z oliwkami. W świecie gier jest podobnie. Na papierze, po rozłożeniu na czynniki pierwsze, dany tytuł jak i rzecz mogą okazać się zwyczajne. Jednak jest w nich coś, co podoba się wielu. Dziś przyjrzymy się takim właśnie grom.

Days Gone

Days Gone jest grą, która spotkała się z mieszanymi opiniami krytyków, ale zyskała ogromną popularność i uznanie wśród graczy. Obecnie, na renomowanym portalu Metacritic, gra ma średnią ocenę 76 od krytyków, natomiast gracze przyznali jej wysoką ocenę 8.9. W świecie Days Gone wcielamy się w postać Deacona St. Johna, który musi przetrwać w brutalnym postapokaliptycznym świecie, opanowanym przez niebezpieczne hordy Freakers. Chociaż niektórzy recenzenci wyrażali pewne zastrzeżenia co do pewnych aspektów rozgrywki, to gracze zafascynowali się atmosferą gry i jej unikalnymi elementami. Gra oferuje wspaniałą oprawę wizualną, prezentując piękne, choć jednocześnie niszczące się lokacje postapokaliptycznego świata. Gracze podkreślali dbałość o szczegóły i autentyczność otoczenia, co dodawało immersji i głębi do doświadczenia gry.

MediEvil

MediEvil, będąca remakiem gry o tym samym tytule z końcówki lat 90. XX wieku, to produkcja, która wywołała zróżnicowane reakcje wśród krytyków, ale zdobyła serca wielu graczy. Obecnie, według danych zebranych na renomowanym portalu Metacritic, gra osiągnęła średnią ocenę 67 od recenzentów, podczas gdy gracze przyznali jej wyższą notę – 8.1. W MediEvil ponownie przenosimy się do barwnego i pełnego magii świata, gdzie wcielamy się w rolę Sir Daniela Fortesque, nieumarłego bohatera. Naszym celem jest pokonanie armii potworów i złowrogiego czarnoksiężnika, który zagraża naszemu królestwu. Gra, będąca odświeżoną wersją kultowego tytułu, wciąż zachowuje swoje korzenie, ale zyskuje nowoczesną oprawę wizualną i usprawnioną rozgrywkę. MediEvil emanuje charakterystycznym, mrocznym i jednocześnie uroczym stylem artystycznym, który wciąga graczy w unikalny świat.

Terminator: Resistance

Tytuł ten przenosi nas do postapokaliptycznego świata opartego na znanej filmowej serii Terminator. Wcielając się w rolę prywatnego żołnierza Jacoba Riversa, gracze stają przed zadaniem ocalenia ludzkości od bezwzględnego panowania maszyn. To niezwykle emocjonujące doświadczenie, które pozwala nam w pełni zanurzyć się w mrocznej wizji przyszłości. Mimo średnich ocen od krytyków (60 od krytyków, 8.1 gracze na Metacriticu), osobiście uważam Terminator: Resistance za najlepszą grę z tego uniwersum. Gra doskonale oddaje ducha serii, oferując zarówno wciągającą fabułę, jak i intensywne akcje. Odkrywanie postapokaliptycznego świata, starcia z maszynami i podejmowanie kluczowych decyzji stanowią satysfakcjonujące doświadczenie dla fanów Terminatora.

Destroy All Humans!

Gra przenosi nas w odległe czasy nawiązujące do stylu lat 50. ubiegłego wieku, tworząc oryginalne połączenie science fiction i retro klimatów. Zanurzamy się w świecie kosmicznej inwazji i wcielamy się w rolę małego zielonego kosmity, Crypto-137. Naszym zadaniem jest zapanowanie nad Ziemią i podbicie ludzkości. Rozgrywka w grze skupia się na akcji, humorze i destrukcji. Jako kosmiczny łowca ludzi, mamy dostęp do różnorodnych broni i umiejętności, które możemy wykorzystać do pokonania ludzkości i zniszczenia miast. Manipulowanie umysłami ludzi, analizowanie ich mózgów i zadawanie chaosu, są kluczowymi elementami rozgrywki. Pomimo średnich ocen od krytyków w postaci 70 na Metakrytyku, Destroy All Humans! zyskało sympatię graczy dzięki swojemu oryginalnemu podejściu do gatunku. Oni będąc łaskawszymi od recenzentów, podbili w ich opinii ocenę produkcji o oczko (8.0). Gra oferuje zarówno ekscytującą rozrywkę, jak i humorystyczne momenty, które potrafią wywołać uśmiech na twarzy. Jeśli lubisz połączenie science fiction, humoru i retro stylu, ta gra może być dla ciebie strzałem w dziesiątkę.

Postal 2

Produkcja ta wzbudzała wiele kontrowersji zarówno w momencie premiery, jak i obecnie. Postal 2 nie boi się prowokacji i przedstawienia kontrowersyjnych treści. Pozwala nam wcielić się w postać tytułowego Postal Dude'a, który musi przetrwać kolejny dzień w patologicznym miasteczku Paradise. Postal 2 wyróżnia się swobodą działania i możliwością wyboru, jaką daje graczowi. Możemy eksplorować otwarty świat, wykonywać zadania, interakcjonować z różnymi postaciami i podejmować decyzje, które będą miały wpływ na rozwój fabuły. Gra stawia na czarny humor, absurdalne sytuacje i pełną swobodę eksperymentowania. Postal 2 to gra, która spotkała się z mieszanką recenzji od krytyków, ale zdobyła pozytywne opinie wśród graczy. Obecnie, według danych z portalu Metacritic, gra ma średnią ocenę 50 od recenzentów, podczas gdy gracze przyznali jej wyższą ocenę - 8.1.

Jakub "TheKubus" Wolnik

Życie jest za krótkie, aby nie wybierać zabawnych opcji dialogowych. Kraina grzybów otworzyła moje trzecie oko. Lubię placki oraz gry.