Civilization VII oficjalnie potwierdzone! Premiera już w 2025 roku

Miniatura Civilization VII oficjalnie potwierdzone! Premiera już w 2025 roku Civilization VII oficjalnie potwierdzone! Premiera już w 2025 roku

Dosłownie przed chwilą skończyłam rozgrywać partyjkę Civ VI, a tu takie wieści! Gra, która ciągle jest żywa w serach fanów mimo, że ma już swoje lata, doczeka się w końcu sequela. Civilization VII została zapowiedziana na Summer Game Fest 2024 przez deweloperów Firaxis i wydawców 2K Games!

Premiera

Wiemy, że Civ VII ma zostać wydane w 2025 roku. Jest to dosyć duży zakres czasowy i przyjdzie nam na grę jeszcze poczekać, choć nie są to długie lata.

Strategiczne 4X ma być dostępne na PC z Windowsem, Nintendo Switch, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One oraz Xbox Series X.

Trailer

Zapowiedź video, którą otrzymaliśmy jest nieco tajemnicza i nie przedstawia za bardzo rozgrywki. Sid Meier’s Civilization VII obiecuje jednak, że zbudujemy w nim “imperium jakiego świat jeszcze nie widział”.

Twórcy obiecali więcej informacji i szczegółów w sierpniu tego roku. Lecz po franczyzie Firaxis na pewno możemy się wiele spodziewać!

Civilization w przeszłości

Civ VI zostało wydane w 2016 roku czyli prawie 8 lat temu. Do teraz jest wciąż ogrywana na wiele sposobów przez fanów, a do nie dawna wychodziły jeszcze DLC. Pozostaje jedną z najbardziej popularnych gier strategicznych na świecie. Wcielamy się w niej w jednego z historycznych liderów i prowadzimy naszą cywilizację po jedno ze zwycięstw. Przy okazji mierząc się z innymi graczami lub botami AI.


Rozgrywka w Civilization VI

Również niesamowicie uhonorowana była Civilization V, którą wielu uważa za najlepszą z serii.

Historia gier od Sida Meiera sięga roku 1991 i do tej pory sprzedało się ponad 70 milionów kopii, według 2K.

Multiplayer

Moglibyśmy i tak zakładać, że w najnowszej Cywilizacji będzie multiplayer, ale sklep Steam oficjalnie to potwierdza. Dostępne ma być sieciowe PvP, PvP LAN, PvP na wspólnym lub dzielonym ekranie, a także rozgrywka międzyplatformowa.

Tytuł będzie też dostępny w pełni w języku polskim. Nie znamy jeszcze wymagań systemowych.

To co, podekscytowani? My bardzo!

Do zobaczenia w Civilization VII!

Carly

Karolina. Gram głównie ARAMy w LoL i TFT, czasem w CS2 🎮 Solo gram najczęściej w RPG, jak Skyrim czy BG3 🌇 a także cozy gry, np. Roots of Pacha 🏡 Kocham mody, skórki i wszystko co ładne 🔮 Piszę głównie o Fortnite, LoL, TFT, Valorant i innych popularnych grach 📋