Kotki, kociaki, kocięta – top 5 w grach

Miniatura Kotki, kociaki, kocięta – top 5 w grach Kotki, kociaki, kocięta – top 5 w grach

Już w starożytnym Egipcie, u boku faraonów, znajdowały się one. Czczone na równi z Bogami, obdarowywane smakołykami o których zwykli śmiertelnicy mogli pomarzyć. W średniowieczu zaś, były znane jako towarzysze wiedźm. Przyznawane im są w kulturach całego świata mistyczne właściwości. Łaszą się, mają urocze oczęta, i są cudownym termosem w chłodne, zimowe wieczory. Koty, a jakżeby inaczej, stanowią integralną część wielu gospodarstw domowych. Wśród twórców gier znajdują się także kociarze. Dziś przedstawiamy naszą listę top 5 kotowatych w grach. Zaczynajmy!

Miejsce 5: Palico

Listę otwierają towarzysz z gry Monster Hunter: World, grę akcji, z komicznie wręcz olbrzymim orężem, silnie nastawioną na rozgrywki online. Ten inteligentny, kotowaty zwierzak, pomaga graczowi w ubijaniu coraz to większych potworów. Jest nieodzownym partnerem w naszej podróży po krainie Nowego Świata. Bez niego, nasze wojaże wydawały by się nieco uboższe.


Palicio

Miejsce 4: Meowth

Charyzmatyczny kompan drużyny RR, pojawiający się w serii Pokemon nie mógł nie znaleźć się w tym zestawieniu. Jest on znany praktycznie każdemu, kto wychował się na japońskich animacjach, bądź przynajmniej na jakimś etapie życia, miał szansę zapoznać się z produktami ze stajni Nintendo.


Meowth

Miejsce 3: Khajit

Ta rozpoznawalna z serii Elder Scrolls, posiadająca własną tożsamość oraz kulturę, rasa kotowatych, wzbogaca kontynent Tamriel. Pochodząca z regionu Elsweyr, którymi rządzi Mane, duchowy przywódca Khajiitów, który w starożytności pozostawał neutralny w konfliktach. W piątej odsłonie serii, rasa ta idealnie nadaje się na build złodziejaszka/łotrzyka. Poniżej taki oto łotrzyk, w innym niż normalnie wydaniu :) (Społeczność tej gry jest bardzo specyficzna).

Miejsce 2: Kot z Cheshire

Znany z bazującej na powieści Lewisa Carrolla, grze Alice: Madness Returns, kot ten jest interesującą postacią. Chociaż jest przyjacielski w stosunku do Alice, kot z Cheshire zwykle nie omieszka od złośliwości. Cyniczny, sarkastyczny, zdystansowany, o naturze filozofa, może udzielić cennych wskazówek. Idealnie jego stylistyka wpasowuje się w psychodeliczny, surrealistyczny świat Krainy Czarów.


Kot z Cheshire

Miejsce 1: Bezpański z gry „Stray”

Według mnie najlepszy kot ze wszystkich. Przepiękny rudzielec, którego aż chciało by się przytulić. W wyniku wypadku losu, trafił on do podziemnego miasta, zamieszkałego przez humanoidalne roboty. W trakcie przygody, staramy się z niego wydostać, a także poznajemy otaczający nas świat. Poczucie maleńkości naszego czworonożnego protagonisty, jak i pełna świateł, neonów oraz brudu stylistyka, przyprawia o zawrót głowy. Zresztą, zobaczcie zwiastun producenta, zamieszczony poniżej.

 

 

I jak? Co sądzicie o naszej liście? Kogoś umieścilibyście wyżej, niżej, lub w ogóle wyrzucili z listy? Piszcie w komentarzach poniżej.

Jakub "TheKubus" Wolnik

Życie jest za krótkie, aby nie wybierać zabawnych opcji dialogowych. Kraina grzybów otworzyła moje trzecie oko. Lubię placki oraz gry.