Path of Exile 2: zapowiedź nowej klasy - Ranger | Wrażenia z pokazu na żywo | Opóźnienie Bety

Miniatura Path of Exile 2: zapowiedź nowej klasy - Ranger | Wrażenia z pokazu na żywo | Opóźnienie Bety Path of Exile 2: zapowiedź nowej klasy - Ranger | Wrażenia z pokazu na żywo | Opóźnienie Bety

Path of Exile 2 coraz bardziej, choć powoli się przed nami otwiera. Niedawno poznaliśmy 6. klasę - Mercenary. Na pokazie, w którym brałam udział w środę, 20 marca, zaprezentowano kolejną - Ranger (długodystansowiec/łucznik). W sumie ma ich być 12.

Path of Exile 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych obecnie gier, która będzie kontynuowała bogate dziedzictwo prequelu. W tym roku mamy doczekać się wczesnego dostępu.

Przyjrzyjmy się zatem klasie Ranger!

Koncept

Ranger to klasa bardzo zwinna i szybka, która może używać łuku nawet podczas ruchu; jest jednak wtedy spowolniona.

Ranger ma dostęp do wielu umiejętności związanych z piorunami i trucizną. Znajdziecie jednak w jego arsenale także inne żywioły, jak lód, który pozwoli Wam zamrozić przeciwnika i uciec.

Umiejętności

Poisonburst Arrow pozwoli Wam zatruć grupę wrogów, podczas gdy Lighting Arrow porazi całą pakę piorunami.

Frost Escape powoduje, że postać odskakuje w tył i wystrzeliwuje strzałę, która mrozi grunt. Ten obszar zatrzyma potwory przed zbliżeniem się do Was.

Snipe to umiejętność, która wymaga naładowania i wypuszczenia w dobrym momencie. Gwarantuje ona jednak trafienie krytyczne i zadanie obrażeń także innym pobliskim wrogom.

Lighting Rod również pozwala na ruch w trakcie używania. Jest to trochę deszcz strzał. Postać wystrzeliwuje jedną strzałę w ziemię, a ona zadaje obrażenia na obszarze dookoła. Dodatkowo, strzały w ziemi przywołują wszystkie występujące już w walce pioruny, a te ponownie wybuchają.

Stormcaller Arrow będzie idealna na większe pojedyncze cele. Użycie jej powoduje wbicie strzały we wroga. Po krótkim czasie błyskawica uderza we wbitą strzałę oraz przeciwnika. Daje to dużą szansę na ich porażenie. Porażenie wrogowie otrzymują o 30% więcej obrażeń z każdego źródła. Dobrze jest więc użyć tej zdolności na początku,. aby wzmocnić obrażenia reszty Twojego combo.

Electroducing Rod sprawie, że Ranger przeskakuje przez przeciwnika i strzela w niego. Gdy strzała jest wbita we wroga, wszelkie obrażenia, jakie odniesie, spowodują utworzenie specjalnego wskaźnika porażenia prądem. gdy wskaźnik się napełni, potwór będzie całkowicie zduszony i możecie go zabić z łatwością.


Ranger w akcji

Vine Arrow to z kolei umiejętność bardziej trująca. Strzała tworzy małą roślinkę w miejscu, w którym wyląduje. Roślina rzuca we wrogów wąsy czepne, które spowalniają ich i trują.

Poison Bloom Arrow tworzy roślinne krosty na ziemi. Jeśli chwilę poczekasz, wybuchną one. Wystrzelenie dodatkowo umiejętności Poisonburst Arrow, spowoduje, że roślinne bomby zaczną rosnąć bardziej potężne. Trucie ich sprawi, że zadadzą więcej obrażeń, a także wybuchną szybciej.

Inną zdolnością, która może wspomóc Wasze zabójcze rośliny w rośnięciu jest Gas Cloud Arrow. Strzela ona w ziemię, gdzie kreuje chmurę gazu, która truje wszystko w zasięgu.

Kolejną trującą umiejętnością jest Plague Bearer. Jest to zdolność rezerwowa, co oznacza, że zużywa Duszę. Kiedy ją włączysz, otrzymujesz licznik, który zlicza każde zastosowanie trucizny na wrogu. Następnie możesz wyssać z niego truciznę. Najlepsze efekty osiągniesz robiąc to oczywiście, gdy licznik jest na 100%.

Wspomniałam o jednej umiejętności podobnej do deszczu strzał, ale tym razem mamy i prawdziwy Rain of Arrows. Zwyczajnie, postać wystrzeliwuje strzały w górę, a one spadają przez jakiś czas na ziemię zadając obrażenia.

Klejnoty

Path of Exile 2 będzie oferowało multum klejnotów do ciekawego personalizowania Waszych umiejętności. Tych samych klejnotów możecie użyć do różnych skilli.

Np. klejnot Chain. Powoduje on, że wiele efektów zdolności powtarza się na kolejnym celu. Jeśli dodacie go do Lighting Arrow, sprawi on, że pioruny będą uderzały w jeszcze więcej przeciwników, zadając jeszcze więcej obrażeń!

A klejnotów będzie naprawdę sporo i pozwolą Wam uzyskać wiele ciekawych efektów!

Przesunięcie Bety

Zostaliśmy również poinformowani, że oryginalna data wydania Bety Path of Exile 2 została przesunięta. Miał być to czerwiec 2024. ale niestety nie uda się. Dyrektor gry poinformował jednak, że około tej daty ma wyjść Alfa, na pocieszenie dla spragnionych graczy. Na razie nie znamy kolejnej planowanej daty wydania bety.

Co sądzicie o Rangerze? Myślicie, że poradzi sobie na groźnym polu walki Path of Exile 2? Wypróbowalibyście go chętnie?

Do zobaczenia w kolejnych newsach!

Carly

Karolina. Gram głównie ARAMy w LoL i TFT, czasem w CS2 🎮 Solo gram najczęściej w RPG, jak Skyrim czy BG3 🌇 a także cozy gry, np. Roots of Pacha 🏡 Kocham mody, skórki i wszystko co ładne 🔮 Piszę głównie o Fortnite, LoL, TFT, Valorant i innych popularnych grach 📋