League w Legends: premiera reworka Skarnera! | Umiejętności | Lore | Wygląd

Miniatura League w Legends: premiera reworka Skarnera! | Umiejętności | Lore | Wygląd League w Legends: premiera reworka Skarnera! | Umiejętności | Lore | Wygląd

Na tą nowinę fani League of Legends czekali bardzo długo! Skarner, jeden z pierwszych bohaterów dodanych do LoL od Riot (choć nie znajdował się w grze od początku!), został mocno zapomniany i porzucony przez graczy. Nie tyle, dlatego że zaczęli go nagle nienawidzić, ale po prostu nie nadążył on do końca za rozwojem gry, a jego mechaniki stały się przestarzałe w porównaniu do nowych bohaterów.

Lecz teraz, Skarner, po wielu miesiącach, jak nie latach prac, powraca w wielki stylu! Z odmienionymi umiejętnościami i odświeżonym wyglądem może w końcu uda mu się wrócić do łask stęsknionych fanów!

Rework Skarnera już jest w grze od patcha 14.7, który wyszedł 3 kwietnia 2024 roku.

Umiejętności

Zacznijmy od postaw - odmienionych zdolności!

  • Umiejętność pasywna - Trzęsienie

Ataki Skarnera, Roztrzaskana Ziemia, Wstrząs i Nadzianie nakładają efekt Trzęsienia na pewien czas. Przy maksymalnej kumulacji Trzęsienia wrogowie tracą pewien procent zdrowia od obrażeń magicznych przez czas działania efektu.

  • Q - Roztrzaskana Ziemia

Wyrywa z ziemi głaz, który wzmacnia ataki i może być użyty jako pocisk.

  • Q - Tapnięcie

Skarner może także rzucić wyrwanym z ziemi głazem.


Tapnięcie
  • W - Sejsmiczny Bastion

Skarner osłania się tarczą i wywołuje trzęsienie ziemi, którego fale uderzeniowe zadają obrażenia i spowalniają wrogów.

  • E - Uderzenie Ixtal

Skarner szarżuje, ignorując teren. Jeśli zderzy się z bohaterem lub potworem, to może wbić ich w ścianę i ogłuszyć.

  • R - Nadzianie

Skarner uderza swoim ogonem, by przygwoździć wrogich bohaterów. Podczas użycia może się swobodnie poruszać i będzie za sobą ciągnąć bezradne ofiary.

Fabuła

Nie tylko rozgrywka czy wygląd Skarnera zostały zaktualizowane, ale także jego historia w świecie Runeterry.

Ostatnio Twórcy zobowiązali się do uczynienia lore League or Legends bardziej spójnym i wydaje się, że Skarner mocno to reprezentuje. Jego zmiana wizualna również odwołuje się teraz do regionu Ixtal.

Skarner miał być bohaterem strasznym, kierowanym swoją paranoją i strachem przed światem zewnętrznym. Czy udało się deweloperom go takim wykreować?

Starożytny, olbrzymi Brackern, Skarner, jest czczony w Ixtal jako jeden z założycieli kasty rządzącej, Yun Tal. Oddał się ochronie Ixtal przed resztą świata. Przebywa w komnacie pod Ixaocanem, gdzie wsłuchuje się w wibracje ziemi i wykrywa potencjalne zagrożenia. Jednak wraz z tym, jak coraz więcej członków Yun Tal zaczyna kwestionować samoizolację Ixtal, Skarner popada w coraz głębszą paranoję i jest gotów zrobić wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo Ixtal i jego mieszkańcom — bez względu na koszty.

Wygląd

Nowy Skarner jest przede wszystkim dużo większy i masywniejszy. Jego ogon podzielony jest na trzy części, zamiast jednej, a szczypce sięgają dużo dalej.

Co z pewnością łatwo zauważyć, to zupełną zmianę motywu kolorystycznego. Wcześniej Skarner był fioletowy, obecnie jest zielono-pomarańczowy ze względu na jego pochodzenie z Ixtal.

Odnowione zostały oczywiście też wszystkie skórki dla naszego bohatera.

Teraz Skarner zdecydowanie będzie pokazywał swoją moc, nie tylko poprzez umiejętności, ale i adekwatny wygląd!

Co sądzicie o tej “renowacji” bohatera? Wypróbujecie go? Podobają Wam się wprowadzone zmiany? I czy warto było czekać?

Do zobaczenia na Summoner’s Rift!

Carly

Karolina. Gram głównie ARAMy w LoL i TFT, czasem w CS2 🎮 Solo gram najczęściej w RPG, jak Skyrim czy BG3 🌇 a także cozy gry, np. Roots of Pacha 🏡 Kocham mody, skórki i wszystko co ładne 🔮 Piszę głównie o Fortnite, LoL, TFT, Valorant i innych popularnych grach 📋