Pierwszy duży dodatek do gry Remnant 2 już dostępny!

Miniatura Pierwszy duży dodatek do gry Remnant 2 już dostępny! Pierwszy duży dodatek do gry Remnant 2 już dostępny!

Już dziś premiera Remnant 2 – The Awakened King! Jest to pierwszy z trzech zapowiadanych rozszerzeń do produkcji studia Gunfire Games.

Złowieszcze przybycie

Dodatek opowiada historię zemsty Jedynego Prawdziwego Króla. Gracze mogą spodziewać się zatem nowej fabuły, która odsłoni warstwy intryg wspominanej postaci. Nowe rozszerzenie zabiera nas w podróż do świata zwanego Losomn. Tam na brzegach nadmorskiego miasteczka Dran, pojawił się przeklęty zamek Jedynego Prawdziwego Króla.

Naszym zadaniem jest zagłębienie się tajemniczą lokalizację i przemierzanie niezbadanych lochów w celu dotarcia do władcy i poleżenia kresu jego rządom. Po drodze będziemy m.in. zdobywać potężny sprzęt, dzięki któremu będziemy mogli wyposażyć naszego ocalałego w szeroką gamę nowych broni, modyfikacji, amuletów i pierścieni, a także tworzyć nieoczekiwane sojusze, jednak trzeba mieć się cały czas na baczności, ponieważ droga, którą musimy pokonać, najeżona jest co rusz nowymi niebezpieczeństwami.

Nowy archetyp

Remnant 2 – The Awakened King dostarcza nam również nowy archetyp – Rytualista. Ta postać specjalizuje się w wykorzystywaniu efektów statusu, aby dręczyć swoich wrogów. Jest prawdziwym mistrzem bólu i cierpienia.

Nowy archetyp – Rytualista

Rytualista może pochwalić się umiejętnościami takimi jak:

  • Vile – sprawia, że wrogowie są bardziej podatni na obrażenia statusowe, a po śmierci ich posągi rozprzestrzeniają się na pobliskich wrogów.
  • Eruption – detonuje pobliskich wrogów i zadaje dodatkowe obrażenia tym, którzy już cierpią z powodu efektów statusu.
  • Miasma – natychmiast nakłada krwawienie, spalenie, przeciążenie i korozję na wszystkich wrogów w zasięgu.
  • Deathwish – rzuca klątwę na samego Rytualistę. Rezygnuje ze standardowego leczenia i powoduje stały drenaż zdrowia, ale zapewnia silne wzmocnienie obrażeń i znaczną żywotność.

Twórcy postanowili nie zdradzać, gdzie można znaleźć przedmiot potrzebny do odblokowania tego archetypu. Gracze muszą zatem poradzić sobie sami.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat archetypów pojawiających się w Remnant 2, przeczytaj nasz artykuł.

Nowe zagrożenia

Gracze mogą przygotować się również na spotkanie z nowymi bossami, postaciami i przerażającymi stworzeniami. Głębiny oceanu kryją w sobie tajemnicze zagrożenia i ocalałych niewiadomego pochodzenia, dodając nowe wyzwania dla przemierzających ogarnięte chaosem drogi.

Więcej

Dodatek Remnant 2 – The Awakened King dostępny jest na PC, PlayStation 5, oraz Xbox Series X/S. Więcej informacji możecie oczywiście zdobyć na oficjalnej stronie gry.